V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

6 mýtů o celulitidě

Stále ještě žijete v domnění, že celulitida se pojí s obezitou a že se jí zbavíte, pokud budete pít velké množství vody? Vyvedeme vás z těchto babských řečí.

Co opravdu pomáhá odstranit celulitidu?

Stejně jako u některých jiných nemocí i u celulitidy záleží na tom, jaké záznamy máte ve svých genech. Pokud vaše matka trpěla celulitidou, je větší pravděpodobnost, že budete mít problémy s celulitidou i vy. Celulitida vzniká, protože se uvolní spojovací tkáň podkožní vrstvy, kde se usazuje tuk. Existují však způsoby, jak ji vyhladit, či se jí dokonce zbavit. Ujasněte si některá fakta a zjistěte, co je pravda a co ne.

1. Celulitida se váže na přebytečná kila

To není pravda. Objevuje se i u štíhlých žen, dokonce i atletek. Je sice pravda, že pokud příliš často zkoušíte různé rychlé diety, po kterých opět rychle naberete další kila, stav vaší celulitidy se výrazně zhorší. Když přibíráte na váze, spojovací tkáň podkožní vrstvy se natahuje a časem se sníží její pružnost.

2. Budete-li pít hodně vody, zbavíte se celulitidy

To je opět mýtus. Voda urychluje vylučování toxinů z těla ven a je nezbytně nutná pro normální fungování všech orgánů. Voda, kterou během dne vypijeme, se k pokožce ani nedostane, protože ji použijí jiné orgány.

3. Celulitidy se zbavíme, pokud budeme správně jíst

Bohužel to neplatí na 100 %. Zdravá, vyrovnaná strava je pro správný chod organismu samozřejmě velmi důležitá, nemůže však zaručit, že nás ochrání pře tvorbou ďolíčků.

4. Cvičení pomáhá zamezit vzniku pomerančové kůže

To je určitě pravda. Zvýšenou sportovní aktivitou urychlujete oběh a mikrooběh v zasažených oblastech pokožky. Během cvičení se vyloučí nadbytečná voda, posílí se a vytvarují se svaly. Díky tomu vypadá pokožka pevnější, hladší a jemnější. Obzvláště se doporučují činnosti, které posilují spodní část těla:

  • rychlá chůze,
  • jízda na kole,
  • cvičení, která posilují stehna.

5. Masáž pomáhá vyhladit pokožku

S tímto tvrzením souhlasíme. Masírováním zrychlíme v oblastech postižených celulitidou mikrooběh a pokožka je pak pevnější.

6. Krémy a séra proti celulitidě nepomáhají

To není pravda. Jak už bylo řečeno, pokožce musíme poskytnout vlhkost, protože tělo je jinak dehydrované. Je velmi důležité pravidelně masírovat postižené oblasti krémy určenými proti celulitidě. Obsahují totiž látky, které zvyšují mikrooběh a posilují suchou a poškozenou pokožku.

Jako prevence proti celulitidě se doporučuje vést zdravý životní styl a vyvarovat se ležení na gauči a dlouhodobé nečinnosti. Vylezte na nejbližší kopec, zaběhejte se nebo se projeďte na kole. Poskytněte pokožce každý den vlhkost navíc a naneste na ni sérum nebo krém proti celulitidě.

Novinkou na českém trhu je Adonia LegTone Serum, emulze proti celulitidě, které dodá pokožce hladký vzhled za neuvěřitelných 9 minut. Pochází z řeckých ostrovů a obsahuje účinnou kombinaci esenciálních olejů získaných z 23 organicky vyprodukovaných rostlin. Pro více informací klikněte zde.