Club 5*
0
0 Kč
Losd fsdf sd
V košíku nejsou žádné položky.

Dormeo od A do Z: Slovník nejčastěji používaných výrazů

Narazili jste na našem webu na výraz, kterému jste nerozuměli? Pro lepší pochopení a snadnější rozhodování jsme pro vás připravili slovník řidčeji používaných výrazů.

Alergen

Alergen je mikroskopická částečka, která když se dostane do těla, naruší rovnováhu imunitního systému. Alergeny mohou být přirozené nebo chemické. Mezi nejznámější přirozené alergeny patří domácí prach, pyl, roztoči nebo jejich výměšky.

Aloe vera

Aloe vera je výjimečná rostlina, která má uklidňující efekt. Má anti-alergenní a antibakteriální vlastnosti, ničí plísně a zklidňuje podráždění. Zároveň stimuluje funkci imunitního systému, hojí rány, zpomaluje proces stárnutí a tvorbu vrásek a podporuje přirozenou regeneraci pokožky.

Anatomický

Anatomické matrace a polštáře poskytují pohodlí a jsou šetrné ke kloubům, vazům a svalům. Vysoký anatomický stupeň znamená, že se matrace i polštář dokonale přizpůsobí přirozenému tvaru vašeho těla.

Anti-alergenní silikonová výplň

Je to tenká vrstva umělého materiálu připomínající výplň. Naleznete ji ve většině matrací Dormeo, jelikož chrání jejich jádro před špínou a roztoči.

Bambus

Bambus je celulózové vlákno vyrobené ze 100% bambusových stonků. Bambusová vlákna představují ekologický materiál, měkčí než bavlna, ale pevnější než syntetika. V letních měsících pomáhají ochlazovat, udržují matraci v suchu a současně potlačují nepříjemné pachy. V zimě bambus příjemně hřeje a udržuje stálou teplotu.

Bio paměťová pěna

Bio paměťová pěna má stejné vlastnosti jako běžná paměťová pěna, je měkká, pohodlná a dokonale se přizpůsobuje tvaru těla. Od běžné paměťové pěny se liší tím, že je šetrnější k životnímu prostředí, jelikož 30 % syntetických látek v ní je nahrazeno ricinovým olejem. Tím přispíváme k ochraně životního prostředí, zatímco matrace navíc získává antibakteriální vlastnosti.

Karbonová vlákna

Karbon je vysoce odolný vodivý materiál. Vyskytuje se v našich potazích ve formě vláken za účelem odvádění statické elektřiny, která se hromadí v matraci.

Kašmír

Kašmír je vysoce kvalitní vlna získaná z vyčesávané srsti kašmírských koz. Výsledkem je hedvábně měkká příze, která je lehká a hřejivá. Kašmír se používá především na výrobu kvalitního oblečení, přikrývek a polštářů.

Buněčná struktura

Ecocell, jeden z nejpoužívanějších materiálů při výrobě matrací Dormeo, je tvořen mikroskopickými buňkami (podobně jako polystyren). Buňky směřují všemi směry (trojrozměrné uspořádání) a umožňují volné proudění vzduchu, díky čemuž je odváděna vlhkost a matrace zůstává suchá a pohodlná

Der P-1

Der P-1 je technické označení alergenu, který se nejčastěji vyskytuje v matracích, peřinách a polštářích, v čalouněném nábytku, kobercích a závěsech. Vytvářejí ho domácí prachoví roztoči (Dermatophagoides Pteronyssinus), kteří sídlí v nechráněných matracích nebo lůžkovinách a množí se tam. Jejich výměšky a zbytky těl se přeměňují na neviditelný prach, jenž vyvolává alergickou reakci a znepříjemňuje tak spánek. V jedné nechráněné matraci žije až 10 miliónů roztočů, proto je ochrana nezbytná zejména pro ty, kdo trpí alergiemi nebo astmatem, zvláště pak malé děti.

Prachoví roztoči

Prachoví roztoči jsou malí pavoukovci (o velikosti 0,1 až 0,5 mm) lidským okem neviditelní. Jejich oblíbeným hnízdištěm jsou matrace, čalouněný nábytek, polštáře, měkké hračky, peřiny a závěsy - zkrátka místa, kde je dostatek potravy, vlhkosti a možnosti úkrytu. Prachoví roztoči způsobují problémy zejména alergikům a astmatikům, jelikož jejich výměšky ve formě jemného prachu (alergeny) způsobují slzení očí, ucpaný nos, kýchání a kašel.

Ecocell

Ecocell je moderní syntetický, elastický materiál, který se vyznačuje pevností, vynikající přizpůsobivostí a prodyšností. Chrání před alergeny, je hygienický, lehký a ekologický, protože je recyklovatelný.

Ecogreen

Ecogreen je materiál navržený s cílem ochrany životního prostředí a snižování spotřeby syntetických materiálů. Jeho základem je Ecocell, odolný, pružný, prodyšný materiál nové generace, který je lehký a zároveň pevný. Ecocell se vyrábí ze syntetických materiálů, zatímco u Ecogreenu je 30 % těchto materiálů nahrazeno ricinovým olejem. Matrace je díky tomu šetrná k životnímu prostředí a navíc získává antibakteriální vlastnosti.

Florentinský steh

Metoda florentinského stehu se používá na všech potazích na matrace Dormeo, prodlužuje se tak jejich životnost. Florentinský steh je klikatý, díky čemuž bezpečně drží vlákna pohromadě a matrace déle vydrží.

Certifikát LGA

Certifikát LGA zaručuje, že postelové rošty Dormeo dosahují nejvyšší kvality a jsou bezpečné. Každoroční kontrola zaručuje pravidelné testování produktů.

Paměťová pěna

Paměťová pěna je inovativní materiál vyvinutý NASA, který měl ulevit od tlaku vyvíjeného na těla kosmonautů ve vesmíru. Jakmile byly objeveny její příznivé účinky, začala se paměťová pěna používat i při výrobě matrací. Paměťová pěna se přizpůsobuje tělesné teplotě, jemně obklopí hlavu, ramena a krk a nevyvíjí žádný tlak na citlivá místa na krku.

Na rozdíl od běžné pěny se buňky paměťové pěny pod tlakem kompletně zploští. Jakmile se tlak uvolní, vrátí se pěna do původní formy. Díky tomuto efektu má pěna příznivé účinky na zdraví, jelikož nevyvíjí žádný tlak na tělo.

Merino

Merino je obecně nejvýznamnější druh ovčí vlny, jelikož je měkký a odolný. Merino vlnu začali jako první používat sportovci, ale díky svým vlastnostem si brzy našla cestu na přehlídková mola i do našich ložnic. Merino dokonale reguluje tělesnou teplotu, hřeje, ale ne příliš, odvádí vlhkost a pohlcuje ji, přičemž neztrácí schopnost hřát. Má antibakteriální vlastnosti, čímž brání vzniku nepříjemných pachů. Díky těmto vlastnostem je merino ideálním materiálem pro matrace, přikrývky a polštáře, jelikož vám zaručuje klidný spánek bez pocení.

Vícepásmová matrace

Vícepásmová matrace má speciální strukturu, která se přizpůsobuje anatomické povaze těla. Některé části těla jsou těžší než jiné a proto potřebují pevnější oporu, zatímco lehčí části těla vyžadují měkčí povrch. Nejtvrdší část je proto umístěna uprostřed matrace, kde spočívá trup, zatímco čelo a nohy postele jsou měkčí. Matrace je rozdělená do tří pásem, která se dokonale přizpůsobí tvaru a váze těla.

Záporné ionty

Záporné ionty jsou neviditelné částice poletujíce ve vzduchu, které mají záporný náboj. Velké množství se nachází v přírodě – v lese, u moře, u řek, vodopádů apod. Jejich výskyt v uzavřených prostorách je minimální a ještě jej snižují elektrické spotřebiče, které produkují částice s kladným nábojem. Kladné ionty mají negativní vliv na naše zdraví, způsobují únavu a bolesti hlavy, zatímco záporné ionty zlepšují náladu a mají povzbuzující efekt.

Záporné ionty vyzařované ionizátorem vytlačují kladné ionty (ve formě prachu, kouře, elektromagnetického smogu), které klesají k zemi. Vzduch je díky tomu čistý a lépe se dýchá. Ionizátor je zvláště vhodný pro alergiky, do ložnice s televizí nebo do domácností kuřáků.

Ortopedický

Matrace s ortopedickými vlastnostmi nabízí pevnou oporu. Vysoký ortopedický stupeň znamená, že matrace je pevná a poskytuje dokonalou oporu pro páteř, ramena, kyčle a paty.

Öko tex standard 100

Certifikát Öko-tex standard 100 má zajišťovat dodržování ekologických standardů v textilním průmyslu. Kontroluje a definuje nebezpečné látky, které mohou vznikat při ošetřování a manipulaci s textiliemi a jsou pro člověka škodlivé.

Certifikát Öko-tex standard 100 zaručuje, že matrace Dormeo jsou bezpečné a šetrné k životnímu prostředí a zdraví.

Resistat

Ochrana Resistat odvádí z matrace statickou elektřinu, díky speciálním uhlíkovým vláknům, jelikož uhlík je vodivý. Uhlíková vlákna sbírají statickou elektřinu a odvádějí ji do země pomocí všitého dráty připevněného k uzemněnému předmětu (např. topení).

Díky tomu se v matraci nehromadí roztoči ani prachové částice. Resistat tak pomáhá předcházet alergiím a obecně prospívá zdraví.

Sanitized

Sanitized je mezinárodně uznávaná procedura ochrany látek proti mikroorganizmům. Látky ošetřené technologií Sanitized jsou odolné vůči prachovým roztočům, bakteriím a plísním, zaručují maximální ochranu proti alergiím.

Značka Sanitized odlišuje textilie, matrace a povlečení od konkurence a zaručuje lepší kvalitu a větší přidanou hodnotu.

Softdream

Vlákna Softdream jsou silná syntetická vlákna, která se nesrážejí ani nenatahují, rychle schnou, nekrabatí se a jsou odolné vůči plísním. Vlákna Softdream jsou snadno udržovatelná, proto se výborně hodí na přikrývky, polštáře, ručníky, župany a podobné produkty.

Sója

Sójová vlákna, dosud užívaná pro nejrůznější účely, si nedávno našla cestu i do textilního průmyslu. Sójová vlákna se získávají speciálním zpracováním vedlejších produktů sóji. Výsledkem je měkká, jemná látka, na dotek podobná kašmíru, proto se jí někdy říká rostlinný kašmír.

Neuvěřitelná měkkost a hedvábný povrch materiálu přinesly další jméno: sójové hedvábí.

Sójová vlákna obsahují hodnotné aminokyseliny, které se nacházejí i v lidském těle. Rostlinný kašmír dále obsahuje 45 % proteinů, z nichž 18 jsou aktivní minerály, které vstupují do těla skrze pokožku a jsou zdraví prospěšné.

Matrace s přídavek sójových vláken má speciální vlastnosti: - je prodyšná (více než bavlna) - absorbuje vlhkost a udržuje teplo - má antibakteriální účinky - rychle schne.

Stříbro

Ještě před pár lety bylo využití stříbra v kosmetice, výrobě matrací a jiných produktů nepředstavitelné. Pro své pozoruhodné vlastnosti se ale kromě výroby šperků, mincí a zrcadel stříbro prosadilo i do výroby matrací. Proč?

Díky příznivým účinkům na zdraví je ideální pro spánek a odpočinek, protože:

- má antibakteriální vlastnosti; stříbrné ionty na sebe váží enzymy nacházející se v buňkách bakterií, čímž zabraňují jejich množení - zabraňuje vzniku nepříjemných pachů - reguluje pocení a hromadění vlhkosti - odvádí statickou elektřinu - reguluje tělesnou teplotu

Stříbrná vlákna, která se nacházejí v matracích Dormeo Silver a Dormeo Memory 2+12 Silver, jsou vpletená do potahové látky, která si zachovává běžné vlastnosti textilie. Potah je proto příjemný na dotek a současně přináší všechny výhody čistého stříbra.

Statická elektřina

Statická elektřina vzniká hromaděním elektrického náboje na povrchu postele (na matraci, přikrývce apod.). Kdykoli se pohneme nebo otočíme a dva objekty se dotknou, napětí se uvolní formou jiskření. To může být poměrně nepříjemné. Statickou elektřinu dobře odvádějí uhlíková vlákna.

Talalay

Talalay je technologicky vyspělý, vysoce kvalitní materiál. Získává se z přírodní gumy zvané latex složitým zpracovatelským procesem. Používá se jako jádro matrací pro ty nejnáročnější zákazníky, kteří vyžadují pohodlné spaní, úlevu od bolestí zad a zdravé prostředí.

Jádro Talalay je doporučováno těm, kdo trpí bolestmi krku a páteře, protože poskytuje vysoce spolehlivou oporu, stejně jako alergikům nebo astmatikům, protože má anti-alergenní vlastnosti.operties.

Tencel

Tencel je přírodní vlákno. Získává se z celulózy, která se používá i při výrobě papíru. Produkty s Tencelem jsou mimořádně měkké, mají vynikající absorpční schopnosti, jsou prodyšné a ekologické. Materiál Tencel vznikl jako výsledek nejnovějších výzkumů na poli textilií, přináší vše, co byste si od přikrývky přáli: pohodlí, měkkost a praktičnost.

Ultralatex

Ultratex vznikl jako výsledek společného rozsáhlého výzkumu odborníků na ortopedii a technologie. Podařilo se jim vytvořit vysoce pružný materiál, který je pevný, prodyšný a přizpůsobuje se konturám těla. Ultratex má všechny vlastnosti přírodního latexu a navíc antibakteriální úpravu.

Wellsleep®

Mikrovlákna Wellsleep® jsou moderní, pevná, nadýchaná vlákna, v mnoha ohledech lepší než běžná polyesterová vlákna vyvinutá již před půlstoletím. Mikrovlákna Wellsleep® jsou někdy označována jsou umělé peří, jelikož připomínají husí peří jak svým užitím, tak strukturou. Mikrovlákna Wellsleep® mají nespočet výhod. Spolehlivě regulují teplotu, jsou příjemná na dotek, minimálně absorbují vlhkost a jsou odolná vůči skvrnám. Mikrovlákna Wellsleep® mají anti-alergenní účinky, proto jsou vhodná pro alergiky a astmatiky, přičemž si zachovávají všechny vlastnosti husího peří.

Wellsleep® Advanced

Mikrovlákna Wellsleep® Advanced jsou umělá vlákna, která připomínají vlákna Wellsleep® s tím rozdílem, že mají speciální mřížkovou strukturu, která umožňuje vznik malých vzduchových kapes. Tyto kapsy zvětšují objem náplně. Vlákna Wellsleep® Advanced jsou proto mimořádně lehká, načechraná a prodyšná, jsou zvláště vhodná do polštářů a přikrývek.