Club 5*
0
0 Kč
Losd fsdf sd
V košíku nejsou žádné položky.

5 kroků při výběru správné matrace

Na trhu je tak bohatá nabídka matrací, že není snadné vybrat si tu správnou. Jaké jsou obecné zásady, které je třeba vzít v potaz při výběru nové matrace nebo při posuzování vhodnosti té stávající?

Na trhu je tak bohatá nabídka matrací, že není snadné vybrat si tu správnou. Jaké jsou obecné zásady, které je třeba vzít v potaz při výběru nové matrace nebo při posuzování vhodnosti té stávající?

Připravili jsme pro vás 5 kroků, které vám výběr matrace usnadní. Jsou to obecné rady, které se vám při rozhodování budou určitě hodit.

1. Vyberte správnou velikost

Může to znít jako samozřejmost, ale vybrat správnou velikost matrace je nezbytným prvním krokem. Při výběru matrace se ujistěte, že má správnou velikost a rozměry.

Pokud si nejste velikostí jistí, raději si matraci přeměřte, než uděláte unáhlené rozhodnutí.

Dormeo nabízí matrace jak ve všech standardních velikostech, tak i na míru.

2. Myslete na svou páteř

Při výběru matrace se ujistěte, zda poskytuje dostatečnou oporu páteři. I když nemáte s páteří problémy, výběr správné matrace může ovlivnit to, zda je nebudete mít ani v budoucnu.

Všechny matrace Dormeo jsou šetrné k páteři, pomáhají při bolestech zad a krku a současně předcházejí jejich rozvoji.

3. Vyberte si pohodlí

Matrace musí být pohodlná. To znamená, že když si na ní lehnete, cítíte se dobře a uvolněně. Vyberte si matraci, kterou si budete moci zdarma na několik týdnů vyzkoušet, abyste zjistili, zda je pro vás ta pravá.

Dormeo nabízí výběr 9 pohodlných matrací. Můžete si je vyzkoušet na 30 dní, abyste se mohli rozhodnout, zda vám vyhovují. Pokud ne, vrátíme vám peníze.

4. Všímejte si výrobních postupů, které jsou zárukou kvality, hygieny a ochrany

Matrace nám slouží mnoho let. Spíme na ní, odpočíváme, někdy i jíme, sledujeme televizi, čteme… proto se matrace snadno stane líhní všech možných bakterií a roztočů, kteří produkují alergeny způsobující alergie a astma. Při výběru matrace je proto důležité vědět, jak je chráněná proti nejrůznějším mikroorganismům.

Dormeo klade v první řadě důraz na zdraví, proto jsou všechny naše matrace vybavené ochranou CleanEffect®. To je univerzální hygienická látka, díky níž má matrace zajištěnou dlouhodobou a spolehlivou ochranu proti roztočům, bakteriím a plísním. Odpuzovat mikroby pomáhají také speciální stříbrná a bambusová vlákna.

5. Zvažte cenu

Mnoho lidí věří, že nejlepší věci jsou ty nejdražší. S postupující globalizací a rozšiřováním trhu se uplatňování tohoto principu při výběru matrace ukazuje být nesmyslným.

Cena by neměla být hlavním kritériem při výběru matrace. Dnes je možné koupit vysoce kvalitní zboží za přiměřenou cenu.

Dormeo svými dostupnými a zároveň vysoce kvalitními matracemi dokazuje, že dobrá cena a vysoká kvalita se navzájem nevylučují.

Vyberte si matraci přesně pro vás

Dormeo vám nabízí 9 různých matrací, z nichž každá vychází vstříc jiným individuálním potřebám:

 • Siena je komfortní tvrdší matrace s jádrem z Ecocellu®, která poskytuje dostatečnou oporu krku, páteři a kyčlím. Má posílenou střední část, která se přizpůsobí tvaru, hmotnosti a každé poloze těla.
 • Aloe Vera je pohodlná, tvrdá a dobře prodyšná matrace, která vám poskytne spolehlivou oporu, ulevuje od bolestí páteře a působí blahodárně na vaše zdraví. Její potah s výtažky z aloe vera hýčká vaši pokožku i smysly.
 • Memory 2+12 Fresh je speciálně navržená matrace, která kombinuje výhody přírodních materiálů a nejmodernějších technologií. Díky tomu zajišťuje dokonalou oporu celému tělu.
 • Memory 2+12 Fresh Supreme disponuje navíc jádrem vyrobeným ze 3 vertikálně perforovaných zón a povlakem ze 3D airmash síťovinového materiálu, který můžete vyprat.
 • otočná matrace iMemory Silver má pěnové jádro z Ecocellu®, které je na jedné straně měkké a na druhé tvrdé. Jednoduchým otočením matrace tedy můžete přizpůsobit její tvrdost svým potřebám.
 • Bamboo je otočná 5zónová matrace s bambusovými vlákny a dvojitým jádrem, která představuje moderní, zdravý a osobní přístup k vašemu spánku.
 • Air Comfort je přepychová oboustranná pěnová matrace s inovativním systémem odvětrávání, otočným jádrem a s 3D pružinami s různými stupni tvrdosti, které jsou v matraci uspořádané tak, aby odpovídaly potřebám daných partií těla.
 • Air Select je měkčí a o trochu vyšší než Air Comfort, navíc obsahuje paměťovou pěnu a má dvojité jádro.
 • Air Lux je tou nejšpičkovější matrací, kterou si můžete dopřát. Z matrací kategorie Premium je nejvyšší, obsahuje 5zónové jádro a disponuje špičkovou technologií, která v sobě spojuje nejnovější pěnovou technologii a tradiční pružiny.

Kromě klasických matrací vám nabízíme dvě speciální doplňkové, určené na vylepšení staré postele, pohovky nebo skládacího lůžka. Mysleli jsme totiž jak na vaše hosty, tak na vás při cestách mimo domov.

 • Dormeo Roll up je tenká kvalitní matrace, kterou lze použít kdekoli. Je ideální na oživení starých prosezených pohovek. Vhodná jako matrace pro hosty, na hraní pro děti, snadno se sroluje a přenáší, proto se hodí na cesty, na spaní v karavanu nebo ve stanu. Je vyrobená z Ecocellu®, který poskytuje oporu vaší páteři ať jste kdekoli.
 • Přistýlka Renew představuje nejlevnější a nejsnazší způsob, jak oživit starou matraci, která již nevyhovuje. Renew je tenká 3,5cm přistýlka z paměťové pěny, která znatelně vylepší vaši starou matraci. Měkká paměťová pěna ulevuje od bolesti ramenou a nohou, které netlačí tvrdý povrch. Přistýlku lze použít na příliš tvrdou matraci, nepohodlnou pohovku, skládací postel apod. Je vhodná i na překlenutí mezery mezi dvěma spojenými matracemi.