Club 5*
0
0 Kč
Losd fsdf sd
V košíku nejsou žádné položky.

Paměťová pěna: pro jedinečný pocit

O paměťové pěně jste již jistě slyšeli, je to revoluční materiál, který se díky svým jedinečným vlastnostem používá při výrobě mnoha věcí. Paměťovou pěnu můžeme nalézt v botách, autosedačkách, dokonce i ve spodním prádle, nejčastěji však v matracích.

Původně vynalezená pro kosmonauty - dnes nejoblíbenější materiál na spaní

Příběh paměťové pěny se začal odvíjet poměrně nedávno, když NASA hledala vhodný materiál, který by zmírnil tlak vyvíjený na těla astronautů na oběžné dráze.

Na počátku 70. let proto NASA navrhla materiály, které měly astronauty chránit před gravitačními silami během startu. Klíčem k úspěchu byla viskoelastická paměťová pěna, která se dokázala přizpůsobit individuálním rozměrům a po stlačení se navrátila do původního tvaru.

Z vesmírných lodí do našich ložnic

Díky schopnosti zmírňovat tlak gravitačních sil se paměťová pěna začala používat při léčbě pacientů upoutaných na lůžko. Výjimečné vlastnosti paměťové pěny vedly k tomu, že se rychel rozšířila do celého světa. Dnes je používána především jako materiál přispívající ke zkvalitnění spánku.

Paměťová pěna vám dává pocit, že se vznášíte a zahrne vás komfortem

Dormeo se po několik let věnovalo vývoji matrací z paměťové pěny. Abychom mohli našim zákazníkům nabídnout prvotřídní spánek a maximální pohodlí, vyvinuli jsme produkty z paměťové pěny, která rovnoměrně rozloží váhu těla po celém povrchu.

Matrace s jádrem z paměťové pěny se dokonale přizpůsobí tvaru těla a jeho teplotě a uvolňuje napětí. Jakmile povolí tlak vyvíjený na tělo podložkou, zlepšuje se krevní oběd - tělesné tekutiny mohou volně proudit tělem, aniž by zatěžovaly kapiláry. Matrace z paměťové pěny je proto zvláště vhodná pro osoby trpící bolestmi zad, krku, kyčlí apod. Má uklidňující účinky v těhotenství a na ty, kdo se v noci často převracejí.

Paměťová pěna se přizpůsobí vašemu tělu a teplotě: je to jako spát na obláčku!

Paměťová pěna je vyrobená z viskoelastické pěny s otevřenou buněčnou strukturou. Na rozdíl od jiných pěn, je hustší a je citlivá na teplotu.

To znamená, že se díky své jedinečné struktuře dokonale přizpůsobí tvaru a váze těla a jakmile tlak povolí, vrátí se do svého původního tvaru.

Zároveň se přizpůsobuje tělesné teplotě tak, že během spánku necítíte povrch matrace, ale jen nekonečné pohodlí.

Paměťová pěna v kombinaci s tvrdším materiálem představuje ideální spací podložku

Paměťová pěna je příliš měkká, aby mohla být použitá na celou matraci, proto se k ní přidávají tvrdší materiály, které zajišťují správnou oporu těla a ergonomickou polohu páteře. Obvykle bývá tímto materiálem pružný a odolný Ecocell®.