Club 5*
0
0 Kč
Losd fsdf sd
V košíku nejsou žádné položky.

Jak se pozná kvalitní matrace?

Napadlo vás někdy, kolik času trávíte v posteli? Věřili byste, že je to téměř jedna třetina života! Proto budete určitě souhlasit, že je velice důležité strávit tento čas na pohodlné a vysoce kvalitní matraci.

Jak se pozná kvalitní matrace?

Jelikož jsme dennodenně vystavováni stresu a napětí, je nanejvýš důležité, aby si naše tělo v noci řádně odpočinulo a zregenerovalo se. Toho lze dosáhnout pouze na matraci, která:

 • se dokonale přizpůsobí tvaru těla
 • poskytuje oporu přesně tam, kde ji potřebujete
 • nevytváří tlak na exponovaná místa
 • je chráněná proti roztočům
 • přináší uvolnění a spokojenost

Co když je matrace nekvalitní nebo stará?

V takovém případě se dříve nebo později objeví následující problémy:

 • nespavost
 • podrážděnost
 • nesoustředěnost
 • převalování v posteli
 • bolesti zad a krční páteře
 • nedostatek spánku se projevuje i v obličeji
 • tvorba vrásek kolem očí
 • probouzíte se unavení a vyčerpaní.

Zkrátka a dobře, nekvalitní spánek se projevuje i během dne. Nedostatek spánku se nedá dohnat o víkendu. Celkový čas spánku nelze považovat za ekvivalent doby, kterou tělo k odpočinutí skutečně potřebuje.

Když se tělu po určitou dobu nedostává kvalitního spánku, objeví se následující problémy:

 • snížená produktivita a problémy s ní spojené
 • neuspokojivé trávení volného času
 • obecná netečnost
 • problémy při sportu
 • přibírání na váze a rychlejší stárnutí
 • po delší době celková nespokojenost a ztráta chuti do života

Věděli jste to?

Pokud je vám výše uvedené povědomé, zřejmě máte špatnou matraci, nebo je příliš stará a potřebuje vyměnit. Podívejte se, jak se liší dobrá a špatná matrace.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru nové matrace

Vybrat si novou matraci není jednoduché. Na trhu je dnes široká nabídka mnoha různých typů (nejmodernější matrace, vodní postele, matrace z různých pěn nebo latexu), jejichž cena se značně liší (ne vždy v souvislosti s kvalitou výrobku).

Před nákupem nové matrace byste si měli zkusit odpovědět na následující otázky a vaše odpovědi by měly být ano.

1. Poskytuje matrace dostatečnou oporu páteře a těla?

Kvalitní matrace předchází problémům s páteří: konkrétně v oblasti krku a beder. Měla by zabraňovat vzniku bolesti a napětí v celém těle.

Při výběru matrace si všímejte, zda je materiál dostatečně pružný, aby se přizpůsobil vašemu tělu a zároveň je j udržoval ve správné ergonomické pozici.

Pečlivě vybrané materiály, z nichž jsou matrace Dormeo vyrobené, podporují správné držení těla a tím předcházejí bolestem zad, krční páteře a kyčlí. Můžete vybírat z početných kombinací měkčích a tvrdších materiálů tak, aby vám matrace co nejvíce vyhovovala.

2. Přizpůsobuje se matrace tvaru a váze vašeho těla (je anatomická a ortopedická)?

Pro kvalitní spánek potřebujeme matraci, jež nám poskytne vhodnou oporu a uleví tak od tlaku na svaly a páteř. To znamená, že se musí přizpůsobit každé části těla a dopřát vám tak vydatný spánek bez převracení a hledání pohodlné polohy. Dobrá matrace zajistí rovnoměrné rozložení váhy.

Matrace Dormeo jsou mimořádně pohodlné a vyrobené na míru modernímu člověku. Jádra matrací jsou vyrobená z těch nejkvalitnějších materiálů, které se dokonale přizpůsobují tělu a nevytvářejí žádný tlak.

3. Je matrace hypoalergenní (chrání vás proti roztočům, plísním a bakteriím)?

Počet lidí trpících alergiemi stále roste. Jedním z nejčastějších původců alergií jsou bezpochyby prachoví roztoči.

Hlavním sídlem roztočů v našich domácnostech jsou matrace, protože jim poskytují ideální prostředí: teplo, vlhko a dostatek potravy.

Výzkumy dokázaly, že v běžné dva roky staré matraci se nachází na dva milióny živých nebo odumřelých prachových roztočů. Kdykoli se v posteli převalíte, víříte oblak prachu, který vyvolává alergické příznaky (ucpaný nos, kýchání, svědění očí apod.). Proto je dobré vybrat si matraci s patřičnou ochranou.

Matrace Dormeo vás chrání proti prachovým roztočům, bakteriím a plísním, protože jejich potahy jsou ošetřené technologií Sanitized®. Tato mezinárodně uznávaná procedura chrání látku proti roztočům, bakteriím a plísním. Matrace Dormeo jsou proto zvláště vhodné pro alergiky a astmatiky.

4. Je matrace dostatečně prodyšná?

Naše tělo vylučuje ve spánku velké množství vlhkosti, proto je důležité, aby matrace uměla regulovat teplo a vlhkost. Jádro matrace musí být maximálně prodyšné. Na studené, vlhké matraci musí tělo vynaložit energii navíc, aby se zahřálo, což klidnému spánku neprospívá.

Vynikající ventilace je základem vydatného spánku a dlouhé životnosti matrace. Materiály použité na výrobu matrací Dormeo jsou vzdušné a prodyšné. Ecocell®, Talalay, Ultratex, všechny tyto materiály mají jedinečnou buněčnou strukturu, která umožňuje volné proudění vzduchu a odpařování vlhkosti. Díky tomu je matrace stále suchá a svěží. Nezbytné je také použití lamelového roštu, protože ten zajistí správnou ventilaci matrace a odvádění vlhkosti.

5. Je matrace chráněná proti prachu a vzniku statické elektřiny?

Při výběru matrace musíte zjistit, zda vás bude chránit i proti hromadění prachu v důsledku vytváření statické elektřiny. Elektromagnetický smog vzniká v blízkosti předmětů vyzařujících elektromagnetické vlnění: televize, rádia, elektrické dráty, zásuvky. Látky s přídavkem uhlíkových vláken zabraňují elektromagnetickým vlnám v přístupu.

Většina matrací Dormeo má potah obohacený o uhlík (Resistat®) a tím zabraňuje vytváření statické elektřiny. Ochrana Resistat® omezuje výskyt nepříjemných výbojů ve formě jiskření, brání hromadění prachu a tím omezuje výskyt prachových roztočů.

6. Je matrace ekologická (vyrobená z materiálů šetrných k lidem i k přírodě)?

Vývoj nových materiálů vytváří zátěž pro životní prostředí a nese sebou riziko vzniku látek škodlivých pro lidský organizmus. Proto je při výběru matrace důležité všímat si, zda má ekologický certifikát.

Matrace Dormeo jsou vyrobené z nejmodernějších materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí a dají se recyklovat. Stále pracujeme na jejich vylepšování a vývoji tak, aby naše výrobky přispívaly ke světlejší budoucnosti naší planety. Všechny naše matrace mají známku Öko-Tex®, která zaručuje, že splňují přísné ekologické normy.

7. Nabízí prodejce několikaletou záruku (která zahrnuje i jádro matrace a ne jen potah)?

Záruka na jádro matrace vám dává jistotu, že prodejce je povinen vám matraci vyměnit, pokud je jádro poškozené. Deset let je však dlouhá doba, proto musí mít prodejce jistotu, že nabízený produkt je tak kvalitní, že takovou záruku může nabídnout. Taková záruka pak svědčí o vysoké kvalitě produktu.

Všechny matrace Dormeo mají několikaletou záruku, která se vztahuje na jádro, nikoli jen na potah. Je možné získat 6, 12 nebo 15 let záruky na jádro podle typu matrace, na potahy je záruka jeden rok. Pokud v záruční době zaznamenáte jakékoli nesrovnalosti, naši pracovníci vám pomohou problém napravit nebo v případě potřeby zajistí výměnu matrace za novou.

8. Nabízí matrace ve své třídě za danou cenu tu nejlepší hodnotu?

Než se rozhodnete pro matraci, zjistěte si, jaké jsou její přednosti a porovnejte ji s jinými výrobky ve stejné kategorii. Uvidíte, že matrace s podobnými parametry se mohou značně lišit cenou v závislosti na prodejci nebo na značce.

V Dormeo jsme vždy dbali na to, aby mezi kvalitou a cenou matrace byla přímá souvislost. To znamená, že nabízíme za rozumnou cenu revoluční, vysoce kvalitní matrace s prvotřídními vlastnostmi, které mnohé jiné (i dražší) matrace na trhu nemají.

9. Můžete matraci bezplatně vrátit, když vám nebude vyhovovat?

Může se snadno stát, že si koupíte novou matraci a pak zjistíte, že neodpovídá vašim představám. Proto je zvláště důležité, aby vám prodejce nabídl bezplatnou zkušební dobu. Měli byste mít možnost matraci během zkušební doby bezplatně vrátit, pokud vám nebude vyhovovat.

Dormeo vám nabízí možnost vyzkoušet si matraci na 30 nebo 60 dní. Pokud nesplní vaše očekávání, můžete ji bez udání důvodu vrátit a my vám vyplatíme peníze. (Neplatí pro matrace vyrobené na míru).

10. Nabízí prodejce kompletní servis - pomoc a poradenství?

Vybírání produktu, problémy s dodáním, platební podmínky, záruční podmínky… to vše může se stát při nákupu matrace vaší noční můrou, pokud nemáte k dispozici odpovídající servis.

Nakupujte tam, kde vám nabízejí jak kvalitní zboží, tak spolehlivý servis: jednoduché objednání, vstřícné platební podmínky, osobní dodání, výhodné podmínky vrácení zboží, stejně jako pomoc a poradenství.

Dormeo si svých zákazníků váží a záleží mu na jejich spokojenosti. Matraci lze zakoupit na splátky, zajistíme její dodání i instalaci doma, a pokud zákazník není spokojený, opět si ji odvezeme. Na lince 272 188 443 zodpovíme veškeré vaše dotazy a poradíme s případnými problémy. Rádi vám pomůžeme.