Club 5*
0
0 Kč
Losd fsdf sd
V košíku nejsou žádné položky.

Fakta a omyly o paměťové pěně

O paměťové pěně jste již jistě slyšeli. Nejspíše v souvislosti s matracemi. Máte-li o účincích paměťové pěny pochybnosti, přečtěte si následující přehled faktů a omylů, které se o ní tradují. Možná budete překvapeni.

Paměťová pěna je moderní, technologicky vyspělý materiál, vyrobený z měkké visko-elastické pěny. Paměťová pěna je umělý materiál, má však oproti přírodním materiálům mnoho výhod. Příroda žádný podobný materiál s takovými vlastnostmi vytvořit nedokáže.

8 vlastností paměťové pěny, díky kterým dobyla ložnice miliónů lidí.

Díky svým jedinečným vlastnostem je paměťová pěna velice oblíbená při výrobě matrací a polštářů, jelikož žádný jiný materiál takové vlastnosti nemá:

  • otevřená, vzdušná struktura umožňuje odpařování vlhkosti a regulaci tepla
  • odolná, pružná struktura umožňuje dlouhodobé užívání bez ztráty kvality
  • je odolná vůči tlaku
  • je mimořádně pružná a podporuje správné držení těla
  • je odolná vůči prachovým roztočům a bakteriím
  • poskytuje tělu vhodnou oporu a přináší pocit nadlehčení
  • nevytváří tlak na exponovaná místa na těle, přizpůsobuje se jim
  • je velice lehká a snadno se s ní manipuluje

Paměťová pěna znatelně zlepšuje kvalitu spánku a tím i života

Někteří lidé mají paměťovou pěnu rádi a jiní ne - konec konců, žádní dva lidé nejsou stejní, proto je nemožné tvrdit, že paměťová pěna bude vyhovovat každému.

Jisté je, že převážná většina těch, kdo na paměťové pěně několik dní spali, říkají: Od té doby, co spím na paměťové pěně, se mi spí báječně.

Pojďme se podívat proč.

Několik jednoduchých faktů o paměťové pěně

1. Paměťová pěna se přizpůsobí vašemu tělu a nevytváří na něj žádný tlak

Mnoho uživatelů potvrzuje, že spaní na polštáři nebo matraci z paměťové pěny ulevuje od bolesti zvláště v oblasti zad, kyčlí a ramen.

Bolest v těchto místech mizí, protože paměťová pěna je citlivá na teplotu a na váhu a díky tomu nepůsobí na citlivá místa žádný tlak.

Hodně lidí také hlásilo zmírnění bolestí zad v oblasti beder.

2. Paměťová pěna tlumí pohyby vedle spícího partnera

Matrace z paměťové pěny jsou ideální pro dvojpostele nebo postele, ve kterých spí dva lidé. Na tradiční matraci cítíte každý pohyb převracejícího se partnera, paměťová pěna tyto pohyby tlumí tak, že o nich téměř nevíte.

3. Méně alergií - více klidného spánku

Uživatelé potvrzují, že od té doby, co spí na matraci z paměťové pěny, méně trpí projevy alergií. Prachoví roztoči nemají rádi umělé materiály, a proto se v těchto matracích neusazují. To může vést k vymizení jedné z příčin vzniku alergických reakcí.

4. Paměťová pěna je cenově dostupná

Majitelé matrací a polštářů z paměťové pěny mají tento zázračný materiál v oblibě i proto, že je cenově dostupný a současně má dlouhou životnost.

A nejčastější omyly

Díky své rozšířenosti je paměťová pěna častým námětem diskuzí na různých internetových fórech. Podívejme se, na co si lidé stěžují a jaká jsou možná řešení jejich problémů, pokud jsou to vůbec problémy!

1. Díky citlivosti na teplo se člověk na paměťové pěně hodně potí. Není pravda!

Citlivost na teplotu je jednou z největších výhod paměťové pěny, protože díky ní se doslova rozteče kolem těla (jako vosk na plotně). Paměťová pěna absorbuje tělesnou teplotu a udržuje si ji, dokud na ní ležíte. Jakmile vstanete, vychladne a ztvrdne.

Hřejivost a pohodlnost je výhodou v zimě, v létě však může být považována za příčinu pocení. Buněčná struktura paměťové pěny však zajišťuje vynikající ventilaci, proto jsou důvody nadměrného pocení často jinde.

Mnoho lidí používá stejnou přikrývku po celý rok, i když je třeba na léto příliš teplá. Nahraďte přikrývku tenčí dekou a pocení ustane.

2. Paměťová pěna je cítit. Pravda, ale jen pár dní..

Paměťová pěna má specifický pach, který lidi často znepokojuje. Je ovšem také pravda, že pach rychle zmizí, zvlášť pokud ložnici s novou matrací nebo polštářem důkladně vyvětráte. Pach tak nezůstane v pokoji a během pár dní definitivně vymizí.

3. Na paměťovou pěnu si člověk musí dlouho zvykat. Částečně pravda.

Lidí, kteří byli před pořízením pěnové matrace zvyklí spát na pružinové matraci, mohou pociťovat určité problémy, než si zvyknou.

Často si ztěžují, že matrace je příliš měkká/tvrdá, že je ráno všechno bolí, ale zajímavé je, že po pár dnech úplně změní názor. Tělo potřebuje nějaký čas, aby si na novou matraci a nový materiál zvyklo, proto může trvat pár dní, než se na ní začnete cítit pohodlně. To samé platí o polštářích z paměťové pěny.

Ujišťujeme vás, že ono čekání za to stojí, protože spánek na matraci z paměťové pěny je něco, co je potřeba zažít

4. Poté, co jsem spal na matraci z paměťové pěny, nemohu spát na ničem jiném. Pravda!

Spokojení uživatelé matrací a polštářů z paměťové pěny často uvádějí, že je pro ně těžké usínat na matracích/polštářích, které nejsou z paměťové pěny (například v hotelu). To rozhodně je pravda.