NAKUPUJTE PODLE KATEGORIÍ
Naše prodejny
Club 5*
0
0 Kč
Losd fsdf sd
V košíku nejsou žádné položky.

Nejčastější dotazy

ZKUŠEBNÍ DOBA 30 DNÍ

OBECNÉ OTÁZKY

Jak vás mohu kontaktovat?

 • E-mail: Náš tým se těší na to, až vám bude moct pomoci s vašimi dotazy nebo připomínkami. Na e-mailové otázky odpovídáme v takovém pořadí, v jakém jsme je obdrželi, a snažíme se všechny zodpovědět co nejdříve. Pošlete e-mail týmu Dormeo.

  Nejrychlejší a nejužitečnější odpovědi na vaše otázky týkající se výrobků, značek, tiskových vyjádření a nejčastějších požadavků obdržíte e-mailem.
 • Telefon: Můžete nám zavolat a my se vynasnažíme vám pomoct se všemi dotazy nebo připomínkami. Objednávky také snadno zadáte telefonicky, tak nám neváhejte zavolat. Naše telefonní číslo je 272 188 443 (v provozu v pracovní dny 8.00 - 18.00 hod., sobota a neděle 9:30 - 16:00).

  Na telefonu vám poskytneme ty nejrychlejší a neužitečnější odpovědi týkající se vaší objednávky, jejího stavu a doručení. Telefonické objednávky jsou pro vás také jednodušší, protože nemusíte nic psát na počítači.

Poskytujete podporu prostřednictvím živého chatu?

V současné době podporu prostřednictvím živého chatu neposkytujeme, ale plánujeme ji velice brzy spustit. Chceme vám nabízet tu nejlepší podporu v jakoukoliv dobu, takže na tom pilně pracujeme.

Je výhodné mít u vás účet?

Věříme, že ano. Z mnoha důvodů!

 • Váš nákupní proces je rychlejší a opravdu snadný, protože při dalším nákupu u nás již nemusíte znovu vyplňovat žádné kolonky.
 • Můžete si začít vytvářet vlastní seznam přání a jednoduše na svůj osobní seznam vkládat zajímavé výrobky.
 • Můžete snadno sledovat historii svých objednávek.
 • Můžete si prohlédnout vaše nastavení odběru novinek, upravovat je a snadno se odhlásit nebo zasílání dočasně pozastavit.
 • Můžete si objednat zaslání tištěných katalogů na vaši poštovní adresu a mnohé další

Jak vím, že je nakupování u vás bezpečné?

Ručíme za to, že je vaše nakupování v každém kroku celého procesu 100% bezpečné. Respektujeme také vaše soukromí a zavázali jsme se chránit vaše osobní údaje.

Přečtěte si prosím naše dokumenty Ochrana osobních údajů, Reklamační řád a Obchodní podmínky a zjistěte více.

 

Jak mohu napsat recenzi výrobku?

Recenzi výrobku můžete napsat velice snadno. Stačí otevřít stránku produktu a kliknout na tlačítko "Napište svůj názor" a přidat své hodnocení.

 • U vybraného výrobku v horní části stránky vedle hvězdiček uvidíte odkaz XX hodnocení nebo "Napište první hodnocení tohoto produktu", klikněte na odkaz, který vás přesměruje do spodní části stránky na formulář "Hodnocení zákazníka".
 • Po odeslání vaší recenze bude nějaký čas trvat, než se na stránce objeví.

Upozorňujeme, že recenze můžete vložit pouze po přihlášení. Jestliže ještě nemáte účet, klikněte zde a vytvořte si jej.

Jak se mohu stát fanouškem vaší facebookové stránky?

Naším fanouškem na Facebooku se můžete stát kliknutím zde. Děkujeme!

Jak se mohu přihlásit k odběru vašich e-mailů?

K odběru našeho e-mailového zpravodaje se můžete přihlásit v záhlaví našich stránek nebo po přihlášení do svého účtu.

Jak se mohu z odběru vašich e-mailů odhlásit?

Jestliže už od nás nechcete dostávat žádné e-mailové zprávy (nabídky, články atd.), přihlaste se prosím pod svým účtem a klikněte na kategorii Přihlášení ke zpravodaji, kde si můžete snadno nastavit své odběry.

Dobře si to však rozmyslete, protože jakmile se jednou rozhodnete, že o naše e-maily nemáte zájem, tak se o slevách a novinkách jen tak nedozvíte.

Jak mohu uplatnit kupón, který jsem obdržel?

Uplatnění vašeho kupónu je snadné.

 1. Jakmile rozkliknete svoji objednávku, uvidíte v prvním kroku potvrzení objednávky kolonku pro zadání slevového kódu .
 2. Vložte kód kupónu do příslušné kolonky a klikněte na šedé tlačítko "Aktivovat".
 3. Vaše sleva nebo jiná výhoda se automaticky zobrazí na pravé straně u údajů o ceně.

Podrobný postup najdete na straně Jak použít kupón.

VÝROBKY – MATRACE

Jak poznám, která strana matrace by měla být nahoře?

Na každé matraci najdete štítek, na kterém je vyznačena správná poloha matrace. Pokud je vaše matrace oboustranná, je na štítku vyznačena její měkká a tvrdá strana.

Kdy stačí přistýlka a kdy to chce novou matraci?

Přistýlka je skvělá ke zlepšení komfortu stávajícího lůžka, nebo jako dočasné řešení - například pro návštěvy, nebo na cesty. Používat pouze přistýlku místo matrace je sice možné, ale neposkytne vám takovou oporu jako běžná matrace. Také má v takovém případě nižší životnost, než naše obvyklé matrace.

Jak se používá uzemňovací kabel?

Některé starší modely byly vybaveny uzemňovacím kabelem, k odvádění statické elektřiny. Jestli má vaše matrace kabel, připojte jej k nejbližšímu uzemněnému předmětu, např. k topení. Kabel odvede statickou elektřinu z postele a zabrání usazování prachu a roztočů.

Jak mohu svoji matraci prát?

Pokud má vaše matrace snímatelný povlak, stačí ho pomocí zipu rozepnout a zkontrolovat štítek s návodem na praní. Pokud je na něm symbol Lze prát v pračce, můžete jej normálně vyprat, jen zkontrolujte povolenou teplotu. Povlak se navíc skládá ze dvou dílů, takže jej můžete vyprat doma, i když máte malou pračku.

Co znamená uživatelská nosnost výrobku?

Všechny matrace byly testovány pro zatížení 140 kg. Výsledky pro limit 140 kg byly zcela v pořádku, nepředpokládáme tedy, že by větší zatížení způsobilo nějaké problémy.

Je možné si objednat nestandardní rozměry?

Ano, to je možné. Přibližná doba dodání je 3 měsíce. Záleží na kreativitě návrhu.

Jak se matrace Dormeo liší?

Matrace Dormeo jsou navrženy na míru potřebám zákazníků. Jsou vyrobeny z různých materiálů, mají různá jádra, jednu nebo vícero opěrných zón. Liší se také povlak jednotlivých řad, kde se různí  parametry jako je odvod vlhkosti, ochrana před statickou elektřinou, antibakteriální ochrana atd.

Matrace Dormeo jsou k dostání v nejrůznějším provedení, které nejlépe odpovídá vašim požadavkům. Máme matraci pro každého: ať už máte rádi tvrdou nebo měkkou matraci, trpíte alergiemi, nebo se třeba více potíte.

Stačí si prohlédnout nabídku značky Dormeo a jistě objevíte matraci, která je pro váš spánek ideální.

Jak jsou matrace měkké či tvrdé?

Matrace Dormeo mají různou tvrdost a výšku. Prostudujte si jednotlivé technické parametry každé matrace.

Jak jsou matrace vysoké?

Záleží na konkrétním modelu matrace - informaci o rozměrech naleznete po kliknutí na produkt v sekci "technické parametry".

Proč je mezi matracemi takový cenový rozdíl?

Do ceny matrace se promítá použitá výrobní technologie, materiály a samozřejmě i náklady na vývoj. Díky tomu můžeme nabídnout jak cenově dostupné výrobky, tak luxusní matrace  té nejvyšší kvality.

Je matrace Aloe Vera vhodná pro alergiky?

Ano. Matrace Aloe Vera ochrání proti roztočům a dalším alergenům díky impregnaci CleanEffect.

Ztratí mikrokapsle z povlaku matrace iMemory po vyprání svoje účinky?

Ne, praní na jejich účinky nemá vliv.

Jak dlouho vydrží účinky Aloe Vera v povlaku této matrace?

Účinky impregnace výtažky z Aloe Vera jsou trvalé.

Musí se matrace každého půl roku otáčet?

Chcete-li prodloužit životnost své matrace, doporučujeme její pravidelné otáčení v půlročních intervalech. Pořídte-li na ní navíc ochranný potah, ochráníte jí také před fleky a špínou.

Co je to paměťová pěna a jaké jsou její výhody?

Paměťová pěna je špičkový materiál, který původně vynalezla společnost NASA, aby ochránila kosmonauty před gravitační silou během startu.

Matrace z paměťové pěny je vyrobena z materiálu citlivého na teplo. Schopnost reagovat na teplo způsobuje, že matrace z paměťové pěny se sama vytvaruje podle tělesného tepla a hmotnosti spící osoby. Takže s vyšší teplotou se matrace z paměťové pěny stává poddajnější a umožňuje kvalitní noční odpočinek.

Mezi další zdravotní přínosy matrace z paměťové pěny patří úleva od bolesti těla a ochrana proti proleženinám. Matrace z paměťové pěny totiž pozná, jak rozložit tlak podél celé délky lidského těla. Průměrná teplota bolestivých oblastí je totiž vyšší než teplota ostatních částí těla, protože to je přirozený a biologický způsob organismu, jak se vypořádat s bolestí. Takže svým vytvarováním podle teploty těchto částí těla pomáhá paměťová pěna tělu zbavit se bolesti rychleji.

Paměťová pěna také pomáhá spící osobě dosáhnout během spánku ideální polohy, protože při ležení poskytuje páteři potřebnou oporu. Spánek ve správné poloze vyřeší v dlouhodobém horizontu mnohé problémy s páteří. Můžete tím také předcházet možným bolestem zad v budoucnu.

Je možné paměťovou pěnu prát?

Ne.

Jaká je hustota paměťové pěny?

Paměťová pěna je dostupná v několika různých hustotách, záleží na konkrétním výrobku. Obvykle se pohybuje mezi 30 a 36 kg/m3 a u matrací Octaspring až do 80 kg/m3. Prostudujte si technické popisy vedle každého výrobku.

Je třeba matraci umístit na rošt?

Rozhodně doporučujeme umístit vaši matraci na rošt. Zajistíte tak řádné proudění vzduchu kolem matrace a poskytnete vašemu tělu dodatečnou a velmi důležitou oporu.

Rovněž vám při nákupu roštů Dormeo nabídneme prodlouženou záruku na matraci Dormeo. Další podrobnosti se dozvíte v nákupních obchodních podmínkách.

Na co se záruka na matrace vztahuje?

Záruku na matrace je možné rozdělit na 2 části:

 • záruka na povlak (2 roky) a
 • záruka na jádro matrace (podle modelu až 20 let).

Záruka pokrývá:

1. Záruka na povlak

 • povolené švy
 • roztržení povlaku

2. Záruka na jádro matrace

 • zborcení pěny (promáčknuté jádro)
 • trvalé vytvarování
 • změny rozměrů

Proč mají některé matrace delší záruku?

Je to kvůli marketingu a proto, abychom odlišili matrace a jejich ceny. Nejjednodušší a nejlevnější matrace mají nejkratší záruku a naopak ty nejmodernější a nejdražší matrace mají záruku nejdelší.

Co dělat, když přijde matrace nebo přistýlka zavakuovaná?

Abychom šetřili životní prostřední, většina našich Dormeo výrobků, převážně z kategorie matrací a přistýlek jsou doručeni našim zákazníkům ve vakuovaném stavu. Matraci či přistýlku rozbalte z folie a nechte ji alespoň 2 hodiny netknutě ležet, aby nabyla svého konečného tvaru.

Matraci či přistýlku je po rozbalení nezbytné nechat položenou na rovné ploše. Na matraci lze spát či s ní jinak manipulovat po 6 - 12 hod. od rozbalení, kdy se nafoukne do plného tvaru. Na přistýlce lze spát již 2 - 4 hodiny po rozbalení, kdy se nafoukne a vyrovná do plného tvaru.

VÝROBKY – OCHRANNÉ POTAHY NA MATRACE

Je potřeba na ochranný potah zvláštní prostěradlo?

Ne. Položte ochranný potah přímo na matraci a prostěradlo natáhněte až přes něj.

VÝROBKY – POLŠTÁŘE

Proč jsou polštáře z paměťové pěny tvrdší, když je chladno?

Paměťová pěna je citlivá na teplo, což znamená, že reaguje na teplotu vašeho těla. Když je studená, je tvrdá, zatímco v teplém prostředí změkne. Pokud paměťovou pěnu oddálíte od zdroje tepla, opět ztvrdne.

Jaký je rozdíl mezi starým a novým polštářem Memosan Silver-ion Dormeo?

Nový anatomický polštář Memosan Silver-ion má navíc:

 • síťovinu 3D Airmesh na bocích pro lepší prodyšnost,
 • vertikálně perforované jádro z paměťové pěny pro snazší proudění vzduchu,
 • ochranu proti bakteriím a roztočům CleanEffect.

V obchodě ho najdete v plastovém obalu, ten původní byl zabalený v krabici.

Jaký je rozdíl mezi polštáři s paměťovou pěnou a těmi s vláknem Wellsleep?

Polštáře vyrobené z paměťové pěny se vytvarují podle vašeho těla a pod hlavou tak budete cítit pevnější oporu. Wellsleep je nadýchané mikrovlákno, které se podobá peří. Mikrovlákno Wellsleep je ohromně měkké, vzdušné a dodává vašemu polštáři větší objem.

To znamená, že polštáře z paměťové pěny jsou obyčejně tvrdší a polštáře s vláknem Wellsleep zase měkčí a nadýchanější.

Který polštář je pro mě nejvhodnější?

Výběr polštáře záleží na tom, čemu dáváte přednost, ale obvykle radíme vybírat polštář podle těchto kritérií: anatomický nebo klasický tvar, poloha při spánku (na zádech, na břiše nebo na boku), materiál, který máte raději, a pevnost (měkký nebo tvrdý). Abychom vám vaše rozhodování usnadnili, připravili jsme pro vás průvodce Jak si vybrat ideální polštář.

Co je to Wellsleep?

Mikrovlákno Wellsleep je umělé mikrovlákno, skvělá alternativa husího peří. Vlákna jsou dobře prodyšná a nepropouští vodu. Díky mřížkové struktuře vláken se vytváří vzduchové kapsy, které dodávají polštáři objem, poskytují pocit péřové výplně a během spánku se jemně přizpůsobí tvaru vaší hlavy. Vlákna jsou ohromně měkká, nadýchaná a nevytváří žmolky. Také se hodí pro alergiky.

Jaký je rozdíl mezi ortopedickými a anatomickými polštáři?

 • Ortopedický polštář nabízí potřebnou oporu a zamezuje tomu, aby vaše tělo leželo v nevhodné pozici.
 • Anatomický polštář se přizpůsobí a vytvaruje podle vašeho těla.

MATERIÁL

Jak se v našich výrobcích využívá Aloe Vera?

Jádra a povlaky některých našich matrací a polštářů jsou zcela napuštěny výtažkem ze vzácného daru přírody - Aloe Vera, a díky tomu můžete na vlastní kůži zažít pocit jemnosti a hebkosti, který tato rostlina  nabízí.

Ošetření výtažkem z Aloe Vera regeneruje tkaninu a dodává jí krásu, jemnost a měkkost, čímž pro vás vytváří skutečně přirozené prostředí ke spánku plné hebkosti.

Hlavní funkce: měkkost

Hlavní výhody: pocit hebkosti a příjemné prostředí ke spánku

Jak se v našich výrobcích využívá bambus?

Měkká a vysoce absorpční viskózní bambusová vlákna skvěle podporují základní proces regulace teploty, takže se bude vaše přikrývka, polštář i matrace skvěle hodit pro použití v létě i v zimě. Viskózní vlákna bambusu, která jsou schopná vstřebat více vlhkosti než bavlna, také vytvářejí suché a zdravější prostředí ke spánku.

Vašemu pocitu ze spánku také prospěje to, že jsou šetrná k životnímu prostředí.

1. Hlavní funkce:

 • antibakteriální
 • tkanina je částečně vyrobena z přírodních materiálů, které vstřebávají vlhkost

2. Hlavní výhody:

 • suché prostředí ke spánku
 • pohodlí a příjemné prostředí během spánku

3. Další funkce:

 • vysoce absorpční

4. Další výhody:

 • snížení pocení a pohodlné, svěží a suché prostředí během spánku

Jak se v našich výrobcích využívají uhlíková vlákna?

Nejen že snižují elektrický náboj, aby vám tak pomohla se během spánku lépe uvolnit, ale také chrání vaše prostředí k odpočinku před prachem. Uhlíková vlákna, která se nacházejí po celé délce povlaku, odpuzují prachové částice a tím zajišťují čisté prostředí ke spánku. A to vám přirozeně umožní si vychutnat uvolněný a pohodlný spánek.

1. Hlavní funkce:

 • antistatická

2. Hlavní výhody:

 • snižují napětí tím, že odvádí statickou elektřinu

3. Další funkce:

 • odpuzují prachové částice

4. Další výhody:

 • čisté a hygienické pohodlí

Jak se v našich výrobcích využívají vlákna Climate?

Vlákna Climalite v povlaku matrace se starají o to, aby bylo prostředí během spánku chladivé, svěží a suché, mají skvělé tepelné vlastnosti a pomáhají udržet ideální teplotu a vlhkost. Díky své povrchové struktuře s kanálky odvádí vlákna Climalite přebytečné teplo a vlhkost a zajišťují tak, aby bylo vaše prostředí ke spánku svěží a odpovídalo vašim potřebám.

1. Hlavní funkce:

 • účinně odvádí vlhkost ven

2. Hlavní výhody:

 • udržuje jak tělesnou teplotu, tak pohodlí
 • v různých prostředích: chladný a suchý

3. Další funkce:

 • regulace vlhkosti

4. Další výhody:

 • svěží a pohodlné prostředí během spánku

Jak se v našich výrobcích využívá bavlna?

Bavlněné výrobky Dormeo (povlaky na polštáře, povlaky na přikrývky, prostěradla atd.) jsou určené těm, kteří pro svůj odpočinek vyhledávají čisté a přírodní prostředí. Povlaky zprostředkují jemný dotek přírody, zajišťují přirozené pohodlí pro citlivou pokožku a poskytují výjimečný pocit pohodlí a spokojenosti. Bavlna se postará o přirozenou prodyšnost vašeho ložního prádla během spánku a vedle své odolnosti a pevnosti zaručuje i tu největší poddajnost a měkkost.

1. Hlavní funkce:

 • Přírodní materiál

2. Hlavní výhody:

 • přirozený pocit pohodlí

3. Další funkce (v pořadí dle relevance):

 • pevný, odolný
 • absorpční

4. Další výhody (v pořadí dle relevance):

 • snadno se udržuje, dlouho vydrží, praktický
 • pohodlné prostředí ke spánku

Jak se v našich výrobcích využívá Ecosoft?

Materiál Ecosoft představuje alternativu přírodní kůže. Tento materiál nepochází ze zvířat a na pohled i na dotek připomíná pravou kůži. Přirozeně měkký a pružný polyuretan je ekologickou alternativou přírodní i umělé kůže s PVC vrstvou, a to jak během výroby, tak při jeho údržbě. Výroba přírodní kůže přináší, na rozdíl od výroby materiálu Ecosoft, zvlášť závažnou chemickou zátěž, protože se při ní pracuje s těžkými kovy.

Umělá kůže s polyuretanovou vrstvou je také rozložitelná, což kůže s PVC vrstvou není. Materiál EcoSoft je poddajnější než umělá kůže s PVC vrstvou, nepropouští vodu a snadno se udržuje a čistí.

Závody na výrobu materiálu EcoSoft se zavázaly k ochraně životního prostředí a vlastní certifikaci ISO 14001. Barviva a chemické látky, které jsou součástí výrobního procesu, jsou v souladu s nařízením REACH.

1. Hlavní funkce:

 • odolný, snadný na údržbu

2. Hlavní výhody:

 • trvanlivý, snadné čištění

3. Další funkce:

 • nižší dopad na životní prostředí, není zvířecího původu
 • dobrý poměr kvalita-cena

4. Další výhody:

 • šetrný k životnímu prostředí i zvířatům
 • levný

Jak se v našich výrobcích využívá hedvábí?

Toto luxusní vlákno hýčká lidstvo už od roku 6000 před naším letopočtem. Díky své elasticitě a pevnosti, hebkosti na dotek a měkkosti, kterou poskytuje, představuje dokonalý materiál k výrobě těch nejluxusnějších a ozdobných výrobků pro váš spánek. Tato lesklá tkanina s vlastnostmi, které respektují lidské tělo, udržuje tělesné teplo a absorbuje vysoké hladiny vlhkosti, čímž vytváří dokonalé prostředí, které ocení každý, kdo si chce vychutnat luxusní pocit hebkosti a pohodlí.

1. Hlavní funkce:

 • velmi lehké a přírodní

2. Hlavní výhody:

 • je lehké, měkké, vzdušné a zároveň ohromně teplé.

3. Další funkce (v pořadí dle relevance):

 • přírodní
 • lesklé
 • vydrží déle než jiné ložní prádlo, pokud o něj správně pečujete

4. Další výhody (v pořadí dle relevance):

 • na dotek jedinečný přirozený pocit
 • úchvatný vzhled
 • odolné

Jak se v našich výrobcích využívají postříbřená vlákna?

V povlacích matrací, polštářích a přikrývkách Dormeo se používá vlákno se stálou stříbrnou povrchovou vrstvou. Výsledkem je to, že si tkanina se stříbrnou vrstvou uchovává tradiční vlastnosti a pocit jako z běžných povlaků na matrace, ale navíc přináší všechny výhody, kterými se vyznačuje čisté stříbro. Stříbro má totiž skvělé antibakteriální účinky a zabraňuje šíření pachů. Vaše prostředí ke spánku vám tak nabídne opravdovou čistotu, svěžest a pohodové chvíle.

1. Hlavní funkce:

 • antibakteriální

2. Hlavní výhody:

 • zdravé a bezpečné prostředí ke spánku

3. Další funkce:

 • zabraňuje šíření pachů

4. Další výhody:

 • svěží prostředí ke spánku

Jak se v našich výrobcích využívá vlákna Tencel?

Vlákno Tencel je to pravé, pokud hledáte přírodní materiál pro výplň ložního prádla. Používáním výrobků s vláknem Tencel si užijete ten nejkvalitnější spánek: hebké jako hedvábí, silné jako polyester, chladivé jako len, hřejivé jako vlna a savé jako bavlna. Zkrátka a jednoduše, Tencel je revolučním vláknem z přírody, které stojí na špici textilních technologií a jehož výroba se vyznačuje vysokou mírou ochrany životního prostředí a minimálním znečištěním.

Jelikož tento materiál obsahuje celulózu, hodí se díky své úžasné měkkosti skvěle pro přikrývky a polštáře a je ohromně prodyšný, takže vzduch proudící skrz vstřebává vlhkost a zajišťuje tak dokonalé prostředí ke spánku i odpočinku.

Měkkost, sucho a optimální tepelné vlastnosti vlákna Tencel®, které dokáže regulovat vlhkost, zajišťují suché a svěží prostředí ke spánku. Výroba vlákna Tencel® je šetrná k životnímu prostředí a vlákno je také 100 % biologicky odbouratelné, proto se hodí pro všechny, kterým záleží na životním prostředí.

1. Hlavní funkce:

 • regulace vlhkosti s přirozeným způsobem ochlazování
 • zabraňuje růstu bakterií
 • bez chemických látek

2. Hlavní výhody:

 • svěží a suché prostředí ke spánku
 • bezpečná
 • přírodní

3. Další funkce (v pořadí dle relevance):

 • hebké jako hedvábí, silné jako polyester, chladivé jako len, hřejivé jako vlna a savé jako bavlna
 • biologicky odbouratelné
 • ekologická výroba

4. Další výhody (v pořadí dle relevance):

 • hebké jako hedvábí, silné jako polyester, chladivé jako len, hřejivé jako vlna a savé jako bavlna
 • biologicky odbouratelné
 • šetrná k životnímu prostředí

Jak se v našich výrobcích využívají moderní mikrovlákna Wellsleep?

Od klasického polyesteru, který se vyráběl před půlstoletím, urazila moderní mikrovlákna Wellsleep již dlouhou cestu. Osvědčila se jako mnohostranně použitelná i multifunkční. Toto mikrovlákno má vynikající tepelné vlastnosti, je velice příjemné na dotek a nezadržuje vlhkost, proto je přirozeně odolné vůči skvrnám. Výrobky do ložnice s výplní z mikrovlákna Wellsleep jsou úžasně lehké a přitom velmi hřejivé a budeme mít pocit, jako byste používali péřové výrobky. Jedinečná struktura vlákna vytváří vzduchové kapsy, které polštářům či přikrývkám dodávají na objemu. Bude vám připadat, že spíte na péřovém polštáři nebo pod péřovou přikrývkou, a tím je toto vlákno ve srovnání s ostatními skutečně výjimečné.

1. Hlavní funkce:

 • lehké a velice hřejivé

2. Hlavní výhody:

 • podobné peří: velice lehké a přitom tak hřejivé

3. Další funkce:

 • praktické

4. Další výhody:

 • pohodlné užívání (snadná údržba)

Jak se v našich výrobcích využívá vlna?

Výrobky z tohoto tenkého, ale velice pevného vlákna vás ochrání před zimou i před teplem. Vlna pomáhá udržovat stálou tělesnou teplotu a tím je pro spánek a odpočinek ideální. Tento tradiční materiál je vysoce odolný a má skvělé termoizolační vlastnosti, a dokonale tak navozuje příjemný a pohodlný pocit tepla. Výrobky do ložnice z vlny zajišťují příjemný, pohodlný a přirozený spánek.

Vlna je známá pro svůj čistě přírodní původ a schopnosti vstřebávat vlhkost, čímž zajišťuje suché a hřejivé prostředí ke spánku. Odvádí vlhkost od pokožky a pomáhá tak udržovat rovnoměrnou teplotu po celou noc.

1. Hlavní funkce:

 • Přírodní, známá od nepaměti, velmi kvalitní.

2. Hlavní výhody:

 • Materiál šetrný k životnímu prostředí, dlouhodobě udržitelný, biologicky odbouratelný

3. Další funkce (v pořadí dle relevance):

 • teplotní izolace, pomáhá zmírňovat revmatické potíže
 • regulace vlhkosti
 • velmi odolná

4. Další výhody (v pořadí dle relevance):

 • pomáhá zmírňovat revmatické problémy
 • dlouhá životnost

Jak se v našich výrobcích využívá vlna merino?

Ohromně měkká a pohodlná vlna Merino je výsledkem tisíců let evoluce a výběrového chovu. Výrobky Dormeo z vlny Merino jsou daleko jemnější než tradiční vlna, jsou úžasně hebké na dotek a přinášejí luxusní pocit při používání .

Vlna Merino je vysoce prodyšná a zajišťuje pro vás suché a teplé každodenní prostředí. Odvádí vlhkost od vaší pokožky a tím se stará o to, aby byl váš spánek nebo odpočinek příjemný a pohodlný.

Výrobky z vlny Merino zajistí, abyste si vychutnali příjemný, pohodlný a přirozený odpočinek nebo spánek.

1. Hlavní funkce:

 • přírodní
 • výjimečně měkká a pohodlná

2. Hlavní výhody:

 • šetrná k životnímu prostředí, dlouhodobě udržitelná výroba, biologicky odbouratelná
 • pocit hebkosti a pohodlí

3. Další funkce:

 • velmi odolná

4. Další výhody:

 • snadná údržba, lze prát v pračce, dlouhá životnost

Jak se v našich výrobcích využívá pěna Ecocell®?

Ecocell® je prvotřídní pěna nové generace, která je navržena tak, aby poskytovala úžasné pohodlí při spánku. Je permanentně elastická a má trojrozměrnou buněčnou strukturou, která umožňuje účinné proudění vzduchu a nabízí vynikající přizpůsobivost. Jde o tvrdou pěnou, která si neustále zachovává svůj tvar bez ohledu na to, jaký tlak na ni působí. Přirozená pružnost pěny Ecocell® jí umožňuje přizpůsobovat se jedinečným konturám vašeho těla. Je také recyklovatelná a díky své menší hmotnosti a dobré přizpůsobivosti je její údržba snadná a jednoduchá.

1. Hlavní funkce:

 • vynikající přizpůsobivost

2. Hlavní výhody:

 • skvělá kombinace opory a pohodlí během spánku

3. Další funkce (v pořadí dle relevance):

 • efektivní proudění vzduchu
 • recyklovatelná
 • nízká hmotnost

4. Další výhody (v pořadí dle relevance):

 • svěží, suché, pohodlné a zdravější prostředí během spánku
 • šetrná k životnímu prostředí
 • praktická

Jak se v našich výrobcích využívá pěna Ecogreen®?

Zelená alternativa běžných pěn, které tvoří jádro matrace

Přirozená struktura otevřených buněk pěny Ecogreen zaručuje volné proudění vzduchu a také dovoluje matraci dýchat. Skvěle se tělu přizpůsobuje a podepírá ho, čímž zajišťuje vaší páteři pevnou oporu.

Díky vysoké elasticitě se přizpůsobí tlaku tam, kde to vaše tělo potřebuje nejvíc. Přírodní materiály částečně nahrazují ty, které se v matracích obyčejně používají, a tím vzniká kombinace čistých přírodních základních materiálů s umělými recyklovanými pěnovými polymery. Proto pěna Ecogreen představuje zelenou alternativu běžných pěn, které tvoří jádro matrace, a nadšeně ji tak mohou používat všichni, komu záleží na životním prostředí a pečují o něj i o svoji celkovou spokojenost. Díky ní bude vaše prostředí ke spánku svěžejší a čistší – jako jarní den za okny!

1. Hlavní funkce:

 • Zelená alternativa běžných pěn, které tvoří jádro matrace
 • vynikající přizpůsobivost

2. Hlavní výhody:

 • přírodní základní materiály
 • skvělé pohodlí během spánku

3. Další funkce (v pořadí dle relevance):

 • efektivní proudění vzduchu
 • recyklovatelná
 • nízká hmotnost

4. Další výhody (v pořadí dle relevance):

 • svěží, suché, pohodlné a zdravější prostředí během spánku
 • šetrná k životnímu prostředí
 • praktická

Jak se v našich výrobcích využívá paměťová pěna?

Viskoelastická paměťová pěna naprosto změnila to, jak si naše tělo při spánku odpočine. Perfektně se přizpůsobí tvaru vašeho těla a tím vám poskytuje prostředí ke spánku, uzpůsobené vašim potřebám. Reaguje na polohu a teplotu vašeho těla a přizpůsobí se jeho křivkám. Spánek na matraci nebo polštáři Dormeo z paměťové pěny vám poskytne dokonalou oporu, a to bez zvýšeného tlaku na svaly a kosti. Vedle výjimečného pohodlí během spánku přináší paměťová pěna také hypoalergenní vlastnosti a je tudíž vhodná i pro ty, kteří trpí alergiemi nebo jsou k nim náchylní. Poskytne vám svěží a čisté prostředí ke spánku, které odpuzuje roztoče.

1. Hlavní funkce:

 • citlivá na teplotu

2. Hlavní výhody:

 • obejme vaše tělo

3. Další funkce (v pořadí dle relevance):

 • nevytváří protitlak
 • hypoalergenní
 • recyklovatelná

4. Další výhody (v pořadí dle relevance):

 • zlepšuje pohodlí při spánku
 • jemná k pokožce
 • šetrná k životnímu prostředí

Jak se v našich výrobcích využívá paměťová pěna iMemory?

Viskoelastická paměťová pěna iMemory pomáhá docílit ještě většího pohodl díky dokonalé přizpůsobivosti a představuje tu nejnovější revoluční technologii v oblasti paměťových pěn. Díky svým viskoelastickým vlastnostem se paměťová pěna iMemory nejen perfektně přizpůsobí tvaru a tlaku vašeho těla, ale prostřednictvím speciálního materiálu, který mění svoje vlastnosti, také reguluje teplotu. Přidané ionty stříbra se postarají o to, aby vaše matrace neuchovávala pachy a ničila bakterie.

Poskytuje vašemu tělo oporu, aniž by vytvářela protitlak na soustavu svalů a kostí, a tím snižuje riziko vzniku proleženin.

1. Hlavní funkce:

 • Mikrokapsle PCM (proměnlivé mikrokapsle) – regulace teploty
 • citlivá na teplotu

2. Hlavní výhody:

 • reguluje teplotu spacího povrchu – pro kvalitnější spánek
 • obejme vaše tělo

3. Další funkce (v pořadí dle relevance):

 • nevytváří protitlak
 • zabraňuje zadržování pachů
 • ničí bakterie

4. Další výhody (v pořadí dle relevance):

 • zlepšuje pohodlí při spánku
 • svěží prostředí ke spánku
 • bezpečná

REKLAMACE

Můj výrobek Dormeo je poškozený, jak mám postupovat?

Pokud je váš výrobek stále v záruce, pošlete nám ho společně s kopií dodacího listu a vyplněným a podepsaným reklamačním formulářem na tuto adresu:

Studio Moderna, s.r.o.,

Odnos Depo Praha 701

Praha 023, 223 10
(adresa úložné schránky České Pošty)

Poté vás budeme kontaktovat a sdělíme vám, kdy můžete očekávat zaslání vašeho opraveného výrobku.

Vezměte prosím na vědomí, že bez platného dokladu o zakoupení zboží, náklady na opravu nehradíme.

Jakou má můj výrobek záruku?

Všechny výrobky Dormeo mají automaticky záruku v délce 2 roky na výrobní vady a hlavní funkce výrobků. Případné prodloužené záruky jednotlivých výrobků můžete najít na stránkách s údaji o výrobku.

Více se dozvíte v Obchodních podmínkách.

OBJEDNÁVKY

Mohu svoji objednávku změnit nebo zrušit?

Pokud je zásilka již vyfakturovaná nelze změnit ani stornovat.

Jaký je stav mé objednávky?

Rádi vám zjistíme, jaký je stav vaší objednávky. Nejrychlejší způsob je nám zavolat nebo nám napsat e-mail a my vám informace okamžitě sdělíme.

Výrobek, o který mám zájem, není na skladě. Co mohu dělat?

Bohužel máme na skladě pouze určitý počet jednotlivých druhů výrobků. Někdy je možnost, že daný výrobek ještě bude, jindy nikoliv. Nejlepší je tedy zavolat si k nám a my vám velmi rádi pomůžeme najít podobný výrobek místo toho, který není k dispozici.

Běžně se to ale nestává a můžeme váš vybraný výrobek objednat znovu.

O změnách stavu vaší objednávky vás budeme informovat e-mailem nebo telefonicky.

DORUČENÍ VÝROBKŮ

Kolik stojí doručení?

Doručení se počítá podle celkové částky. Nadrozměrnou zásilkou se rozumí váha produktu nad 50 Kg nebo alespoň jedna strana produktu delší než 160 cm. Způsob výpočtu je následující:

DOPRAVCENÁKLADY NA DOPRAVU (DO 3.990 KČ)NÁKLADY NA DOPRAVU (NAD 3.990 KČ)DOBÍRKA
DPD - doručení na adresu

129 Kč

89 Kč

49 Kč

DPD - doručení na adresu členové Club5

129 Kč

59 Kč

49 Kč

Česká pošta - balík do ruky

129 Kč

89 Kč

49 Kč

Česká pošta - balík do ruky členové Club5

129 Kč

59 Kč

49 Kč

Česká pošta - balík na poštu

129 Kč 89 Kč  -

Česká pošta - balík na poštu členové Club5

129 Kč 59 Kč  -

DPD - výdejní místo

119 Kč 89 Kč  -

DPD - výdejní místo členové Club5

119 Kč 59 Kč  -

Kurýr - Doručení na adresu nadrozměrné zásilky 

599 Kč 599 Kč  -

Kurýr - Doručení na adresu nadrozměrné zásilky členové Club5

399 Kč 399 Kč  -
 
Platba na splátky (pouze nad 2500 Kč) - Cetelem
dopravce náklady za dopravu
Doručení kurýrem 155 Kč

Jak dlouho bude trvat vyřízení mé objednávky?

V případě platby na dobírku vás budou kontaktovat naši specialisté Dormeo, aby si ověřili adresu a potvrdili datum doručení.
Matrace a rošty Dormeo obyčejně přineseme až do vaší ložnice. Poštovné je účtováno zvlášť.

Výrobky, která jsou na skladě, doručíme do 5-7 pracovních dnů od data konečného potvrzení vaší objednávky. Všechny další výrobky ze sortimentu Dormeo budou doručeny do 30 pracovních dnů od obdržení objednávky.

Doba doručení postelí nestandardních rozměrů je 45 pracovních dnů od data jejich uhrazení.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte náš zákaznický servis na telefonním čísle 272 188 472 nebo nám zašlete email.

Mohu si zvolit datum doručení výrobku?

Datum, kdy si přejete výrobek doručit, můžete uvést do kolonky pro komentáře v objednávce nebo jej sdělit našemu specialistovi Dormeo, až vás zkontaktuje, a my se vynasnažíme vám vyjít vstříc.

Budu muset svůj balík převzít osobně?

V případě doručení Českou Poštou jako "balík do ruky" budete muset výrobek osobně převzít a toto stvrdit svým podpisem.

Co když si nákup rozmyslím a výrobek jsem ještě neobdržel?

Pokud si nákup rozmyslíte, prosíme vás, abyste nám to dali vědět co nejdříve. Tak můžeme objednávku stornovat, aniž by to pro vás znamenalo jakékoliv dodatečné náklady.

Naše matrace mají záruku vrácení peněz v délce 30–60 dnů (podle typu matrace), takže výrobek můžete také vyzkoušet doma, abyste zjistili, zda s ním jste spokojeni, než se pro něj rozhodnete.

Ostatní výrobky (polštáře, přikrývky, ozdobné výrobky...) můžete vrátit do 14 dnů od data jejich zakoupení.

Dodáváte zboží do zahraničí?

Doručení mimo ČR nezajišťujeme, ale v případě zájmu nás prosím kontaktujte e-mailem a vaši objednávku zpracujeme individuálně.

VRÁCENÍ ZBOŽÍ

Chci vrátit zakoupené zboží. Jak mám postupovat?

Přejete-li si vrátit výrobek zpět, můžete tak učinit do 14 dnů od jeho obdržení. Výrobek zašlete neporušený a nejlépe v originálním balení na tuto adresu:

Studio Moderna, s.r.o.,
Praha 023, 223 10
(adresa úložné schránky České Pošty)

Zároveň vás prosíme, abyste ke zboží přiložili jednu část faktury nebo její kopii, případně alespoň uvedli její číslo, vaše jméno a adresu. Ocenili bychom, kdybyste nám napsali, z jakého důvodu vám výrobek nevyhovuje (to ovšem není podmínka vrácení peněz).

Pro další informace týkající se vrácení výrobku nás kontaktujte na telefonním čísle 272 188 472.

Jak dlouho trvá, než dostanu zpět peníze, když výrobek vrátím?

Peníze vám budou vráceny do 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy.

Kolik stojí poštovné při vrácení výrobku?

Výrobek můžete vrátit společně s vyplněným reklamačním formulářem a zaslat nám jej na adresu Studio Moderna, s.r.o., Praha 023, 223 10 (adresa úložné schránky České Pošty). Poštovné při vrácení výrobku účtuje pošta podle hmotnosti a velikosti výrobku.

PLATEBNÍ ÚDAJE

Jaké způsoby platby přijímáte?

V současné době přijímáme tyto způsoby platby:

 • Platba při doručení
 • Platba na splátky (pro objednávky v hodnotě nad 2.500 Kč)
 • Platba online prostřednictvím systému PayU, Visa, Mastercard , Apple Pay, Google Pay, Twisto.

Přijímáte mezinárodní kreditní karty?

Ano, prostřednictvím systému PayU je možné platit kreditními kartami Visa, Mastercard.

Jak funguje platba na dobírku?

Platba na dobírku je nejbezpečnější a nejsnazší způsob platby. Stačí si připravit částku v hodnotě objednávky v hotovosti a předat ji poštovnímu doručovateli při převzetí vašeho výrobku.

Je použití mé kreditní nebo debetní karty na vaší internetové stránce bezpečné?

Ano. Dbáme o to, abychom využívali služeb těch nejdůvěryhodnějších partnerů a aby bylo zpracování vaší platby kreditní kartou přes internet bezpečné a bez rizika.

Více o bezpečnosti se můžete dočíst v našem dokumentu Obchodní podmínky a Ochrana osobních údajů.

TECHNOLOGIE

Co jsou to cookies? Je zapotřebí v prohlížeči povolovat cookies?

Cookie je malý datový soubor, který internetová stránka odešle do vašeho prohlížeče a uloží na pevný disk vašeho počítače. Pokud to nastavení vašeho prohlížeče umožňuje (většina základního nastavení prohlížečů cookies povoluje), může do vašeho prohlížeče každá internetová stránka odeslat své cookie. Z důvodů ochrany dat cookies neukládají osobní údaje, ale pouze jedinečné anonymní identifikátory. Každá internetová stránka má přístup pouze k té cookie, kterou na váš pevný disk odeslala, tedy ne ke cookies, které odeslaly jiné internetové stránky.

Pokud používáte sdílený počítač a nechcete, aby měl někdo jiný přístup k informacím o vašem účtu, ujistěte se, že jste před odchodem od počítače odhlášeni. Odhlásit se můžete kliknutím na odkaz „Odhlášení“ v horní části stránky.

Více o tom, jak používáme cookies, se můžete dočíst v našem dokumentu Zásady ochrany osobních údajů.

Když odesílám objednávku, objevuje se mi chybové hlášení. Co je špatně a co mám dělat?

Ujistěte se prosím, že jste zadali všechny údaje, které jsou k odeslání objednávky třeba (a pro jistotu ještě jednou zkontrolujte údaje vaší kreditní karty). Chybějící údaje jsou zvýrazněny červeným rámečkem.

Pokud je vše v pořádku, ale stále se vám nedaří objednávku odeslat, zavřete prosím tuto stránku a zkuste ji otevřít v novém okně. Jestliže ani to nefunguje, pošlete nám prosím e-mail a my tento problém vyřešíme.

VAŠE ÚDAJE

Moje e-mailová adresa se změnila, jak mohu své údaje aktualizovat?

Svoji e-mailovou adresu můžete snadno změnit po přihlášení do svého účtu.

Chtěl bych změnit své heslo, je to možné?

Své heslo můžete snadno změnit po přihlášení do svého účtu.

Už nechci mít svůj účet, jak ho mohu zrušit?

Chcete-li zrušit svůj účet a smazat veškeré informace v něm, pošlete nám prosím e-mail na info@dormeo.cz a my váš požadavek zpracujeme.