Club 5*
0
0 Kč
Losd fsdf sd
V košíku nejsou žádné položky.

Jak byste se měli chovat, když váš zastaví policie

Lidé, kteří respektují pravidla a zákony, se jen zřídkakdy dostanou do styku s policií. Obyčejní lidé s nimi mluví jen, když se stanou oběťmi zločinu, nebo když jsou zastaveni, protože spáchali dopravní přestupek. I malý dopravní přestupek vás může stát spoustu peněz. Proto je velmi důležité, abyste jezdili velmi opatrně a řídili se všemi pravidly.

Lidé, kteří respektují pravidla a zákony, se jen zřídkakdy dostanou do styku s policií. Obyčejní lidé s nimi mluví jen, když se stanou oběťmi zločinu, nebo když jsou zastaveni, protože spáchali dopravní přestupek. I malý dopravní přestupek vás může stát spoustu peněz. Proto je velmi důležité, abyste jezdili velmi opatrně a řídili se všemi pravidly silničního provozu.

 

Pokud se někdy při řízení necháte unést, není rozumné celou situaci ještě zhoršovat, takže buďte k policistům co nejlaskavější. Je to možná přesný opak toho, co si někteří lidé myslí, ale policisté tu nejsou jen od toho, aby vám znepříjemňovali život. Jsou zde, aby se postarali o bezpečnost, a aby zaručili, že se budete řídit pravidly a neohrozíte sebe ani ostatní.

Když se budete k mužům v černém chovat vhodně, je možné, že odjedete s pouhou domluvou nebo nižší pokutou. Ale když budete arogantní, naštvaní nebo dokonce agresivní, je možné, že budete muset do svého plného rozvrhu zařadit i schůzku u soudu. Tento článek obsahuje užitečné rady, jak se chovat, když vás zastaví policie.

Přečtěte si ho!

Snažte se je pochopit

Když vidíte policistu, nezačněte hned přemýšlet o svých oblíbených vtipech o policii. A nemyslete si ani, že si někteří lidé vybírají profesi jen proto, aby mohli otravovat ostatní, nebo že jsou příliš hloupí na to, aby se dostali na „opravdovou“ školu.

Ve skutečnosti je profese policisty velmi náročná a zodpovědná a vyžaduje respekt. Zkuste si představit, že jste v jejich kůži. Nikdy nevědí, koho zastavili, a zda onen člověk může být nebezpečný nebo ne. Muži v černém riskují každý den svůj život.

Buďte milí

První pravidlo, kterým se musíte řídit, když vás zastaví policie, je být milí. Pamatujte si, že policisté si rádi připadají důležití, a že nebudou zrovna nadšení z toho, když jim neprokážete respekt, a když se budete chovat, jako kdyby byli méněcenní.

Určitě víte, že tito „bezcenní lidé“ vám mohou vážně znepříjemnit život. Nehádejte se s nimi a nepokoušejte se je přesvědčit, že se mýlí, a že jste příliš rychle nejeli.

Nepomohou vám ani výmluvy ve stylu: „Snažil jsem se jet stejně, jako ostatní. Vím, že tu žádné jiné auto není. Udělal jsem to jen proto, že byli tak daleko přede mnou.“ Přesně naopak. Přiznejte si, že jste porušili dopravní přestupky, a že vás přitom chytili. Pokud se budete s policisty hádat, budou mít pocit, že se k nim chováte jako k hlupákům, kteří vás zastavili bezdůvodně.

Také se vyvarujte vtipných poznámek, které vám říkali vaši kamarádi u skleničky, jako je: „Myslel jsem, že policisté si to musí odpracovat.“ A „daňoví poplatníci hradí vaše platy,“ nebo „prostě jste si museli vyzkoušet sirénu, co?“, které policisty jen rozčílí. Pak by se mohlo rychle stát, že strávíte noc ve vězení.

Chovejte se k policistům s respektem. Obzvlášť velký pozor si dejte u policistek, protože je o nich známo, že bývají přísnější, než muži. Nikdy o nich neříkejte, že jsou roztomilé, a ani nepoužívejte žádné ponižující přezdívky, jako zlato nebo miláčku. Policistce také nikdy neříkejte, že vám může kdykoliv nasadit želízka, protože jste zlobili.

Nelžete

Policisté mají výcvik, který jim umožní poznat, když jim někdo lže. Vědí, jak vám položit správné otázky, které vás odhalí. Existuje velká pravděpodobnost, že si povšimnou vaší nervozity, takže jim odpovídejte pravdivě. Jakmile zjistí, že jste jim lhali, můžete se rozloučit s tím, že byste odjížděli jen s domluvou. Patrně budete odjíždět s nejvyšší pokutou.

Pokud jste si před cestou dali pivo a policisté se na to zeptají, je nejlepší vše přiznat. Test na alkohol to stejně prokáže, a pokud test odmítnete, bude to znát ze vzorků vaší krve. Ale neusvědčujte se. Když okamžitě řeknete: „Vím, že jsem jel 80 ve městě, ale obávám se, že jinak bych přišel pozdě na schůzku,“ můžete si být jisti, že na schůzku pozdě přijdete. Raději se policistů zeptejte, jak rychle jste jeli. Nikdy neodporujte tomu, co vám řeknou, raději se omluvte a řekněte, že jste zcela zapomněli na to, že jedete tak rychle.

Pamatujte si také, že vám policisté mohou přijít nepřívětiví. Musíte to pochopit, protože při každém zastavování auta jsou nervózní. Nevědí, jestli patříte k „dobrým chlápkům“ nebo ne. I když u sebe nemáte nůž nebo zbraň, oni to nevědí. Pokud jim budete lhát, dají si na vás větší pozor a budou víc podráždění.

Zůstaňte klidní

Je také velmi důležité, abyste zůstali v klidu, když vás zastaví. Nedělejte žádné rychlé pohyby. Nezačněte ujíždět, ani nezastavujte kodrcavě. Podejte jim doklady od vozidla a řidičský průkaz až tehdy, když si o ně řeknou. Pokud byste se pokusili ihned po zastavení auta sáhnout do přihrádky pro doklady, mohl by si policista myslet, že máte ve voze drogy, kterých se chcete zbavit. Nebo by si mohl myslet, že u sebe máte zbraň. Když budete nervózní, bude nervózní i on. A tím se sníží možnost, že vám bude jen domluveno, na minimum.

Důležité věci, které byste si měli pamatovat

Nikdy se nevychloubejte tím, koho znáte. Pokud policistovi naštvaně řeknete: „Víte, kdo já jsem?“ nebude z toho pravděpodobně moc nadšený. Jak již bylo řečeno, policisté se potřebují cítit důležitě, protože dělají práci, která to od nich požaduje. Většina z nich nebude váhat nad tím, zda vám dát pokutu, i kdybyste byli synem nebo dcerou důležitého ministra.

Hlavně se nikdy nepokoušejte muže v černém podplatit. Uplácení je velmi vážně trestáno a můžete si být jistí, že by nefungovalo tak, jak jste chtěli.

Pokud vás zastaví za řízení pod vlivem alkoholu, nesete za to odpovědnost sami, protože ohrožujete všechny kolem sebe. Většina nehod je způsobena opilými řidiči. Takže nikdy neřiďte pod vlivem alkoholu. Když se tohoto pravidla nebudete držet, je zcela v pořádku, že vám zabaví řidičský průkaz.

Věci, které byste nikdy neměli policistům říkat

Abyste se mohli pobavit, posbírali jsme pro vás několik vět, které byste policistům nikdy neměli říct, jestli nechcete, aby vás zavřeli.

  • Když mi nepodržíte mou láhev vína, tak pro řidičák nedosáhnu.
  • Omlouvám se, neměl jsem zapnutý detektor radarů.
  • Chtěl jsem se stát policistou, ale rozhodl jsem se, že si raději dodělám střední školu.
  • Hej, museli jste jet alespoň 180 km/h, abyste mě dojeli. Jste dobří!
  • Vaše zbraň vypadá docela nebezpečně, ale mojí lovecké zbrani se nevyrovná (a vytáhněte ji).
  • Děkuji, strážníku, to je báječné! I ten minulý strážník mi dovolil odjet jen s domluvou.
  • Nemůžete se vrátit za deset minut, copak nevidíte, že telefonuji!?

Doufáme, že jste se alespoň trochu zasmáli. Jezděte bezpečně.