V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Je v pořádku sdílet své lůžko s domácím mazlíčkem?

Měli byste dovolit svému mazlíčkovi spát s vámi v posteli?

Sdílení lože s pejskem nebo kočičkou je čím dál oblíbenější. Názory odborníků na to, zda je správné spát se svými domácími mazlíčky v posteli nebo ne, se dost liší. Měli byste tedy pouštět svého domácího mazlíčka do postele? A co spánková hygiena?

 

Téměř polovina pejskařů spí se svými mazlíčky v posteli

Jeden nedávný průzkum zjistil, že zhruba polovina všech majitelů psů umožňuje svým mazlíčkům spát s nimi v posteli. Pro většinu lidí je po psychické stránce uklidňující mít psa v posteli. Podle studií věnujících se spánku může mít spaní s domácím mazlíčkem v posteli pozitivní vliv na kvalitu vašeho spánku.

Spaní se psy má své kořeny ve starověku

Co se týče hygieničnosti, existují argumenty pro i proti sdílení lože se svým domácím mazlíčkem. I když vám spaní s kočkou nebo psem může připadat jako moderní fenomén, ve skutečnosti nejde o nic nového. Během starověku s nimi čas od času spalo mnoho lidí, a to zejména v zimě.  V mnoha kulturách sdíleli prostor na spaní s lidmi, varovali je před příchodem dravců a také se stočili do klubíčka vedle svých majitelů a poskytovali jim teplo. Bez nich museli lidé čelit studené zimě. Mnoho slavných, bohatých a mocných lidí dovolilo svým pejskům sdílet s nimi lože. Podle informací vytesaných do jeho hrobky víme, že egyptský faraon Ramses Veliký měl psa jménem Pahates, kterému byl udělen titul „postelový společník faraona“. Také víme, že Alexandr Veliký po bitvách odpočíval po boku svého velkého chrta Peritas.

Psi nám pomáhají odpočívat a zahřívají nás

Zdá se, že psi nám pomáhají relaxovat. Rytmické dýchání psů, když leží vedle vás, vám může pomoct usnout. A když jste blízko svého psa, vyplavuje se vám více oxytocinu – hormonu spojovaného s láskou a štěstím.

Zvýšené riziko nemocí

I když třeba nemáte alergii na psy, pes tráví hodně času venku v kontaktu s věcmi, kterým je lépe se vyhnout a které by mohly ohrozit vaše zdraví. Když necháte svého pejska pravidelně očkovat a odblešit a je to jinak zdravý pes, pak by neměl být problém, když s vámi bude spát v posteli, stačí si vybrat vhodnou matraci.

A co spánková hygiena?

Hlavním důvodem, proč někteří lidé nechtějí, abyste spali se svým psem, je to, že je podle nich pak těžké čistit matraci. Pokud hodně řešíte hygienu, je dobré si vybrat matraci s pratelným potahem. Pravděpodobně jste zvyklí měnit prostěradlo každý týden nebo jednou za čtrnáct dní, ale jak často si vzpomenete na čištění samotné matrace? Když budete udržovat svého mazlíčka, povlečení a matraci čisté, snížíte tím riziko možných nemocí a vaše ložnice bude mít svěží vůni. Matrace Air + jsou hypoalergenní a jsou vyrobeny z materiálů, které odpuzují roztoče, takže se nikdy nebudete muset divit, co vám to asi leze v posteli. Naše matrace mají speciálně ošetřený potah, který zajišťuje ochranu proti bakteriím, roztočům a pachům. Takže se můžete vyspat bez obav, že byste mohli vdechovat nebezpečné výpary. Díky patentované technologii Octaspring® zajišťuje matrace neustálé proudění vzduchu, které zabraňuje množení roztočů. Jedním z nejdůležitějších prvků řady Air + není jen prodyšný a hypoalergenní prostor ke spánku, ale také snímatelný a pratelný potah. To je ta nejdůležitější vlastnost, když spíme bez psa v posteli. Technologie Octaspring® umožňuje maximální prodyšnost a tím zaručuje perfektní úroveň hygieny vaší matrace.

 

Hygiena vyřešena, a co pohodlí?

Podle toho, jaké máte pružiny, možná někdy slyšíte i svého psa spát. Matrace Air + nabízí ty nejlepší pružiny – pružiny Octaspring®, které jsou skutečně pružné a 3D přizpůsobivé co do tvaru a funkčnosti. Taštičkové pružiny dodávají matraci stabilitu a zvyšují výšku matrace. Náš hybridní plástvový design vytváří chladnější a klidnější povrch ke spaní a zároveň poskytuje dokonalou oporu. S taštičkovými pružinami a technologií Octaspring® jsme dokázali zkombinovat to nejlepší z obou technologií, abychom vytvořili prvotřídní matraci pro vás, vašeho partnera i vašeho pejska. Ať už váš heboučký společník spí s vámi v posteli nebo jinde, nejdůležitější je dobře se vyspat a spát v hygienickém prostředí. Tak na co ještě čekáte? Vyzkoušejte to!