Club 5*
0
0 Kč
Losd fsdf sd
V košíku nejsou žádné položky.

Dokonalý jarní piknik

Teplé jarní dny nás lákají opustit tmavý byt, vyjít si na čerstvý vzduch a vychutnat si piknik v přírodě. Bez ohledu na počasí se můžete rozhodnout pro piknik na zahradě, v nedalekém parku, nebo můžete spojit piknik s výletem na neznámé místo – následující rady vám rozhodně pomohou s přípravou dokonalého jarního pikniku.

Teplé jarní dny nás lákají opustit tmavý byt, vyjít si na čerstvý vzduch a vychutnat si piknik v přírodě. Bez ohledu na počasí se můžete rozhodnout pro piknik na zahradě, v nedalekém parku, nebo můžete spojit piknik s výletem na neznámé místo – následující rady vám rozhodně pomohou s přípravou dokonalého jarního pikniku.

Přípravy na skvělý piknik

Než začnete s vlastním uskutečněním pikniku, musíte promyslet několik klíčových faktorů, na který závisí úspěch nebo neúspěch vašeho pikniku. Ale příliš to nekomplikujte – pikniky jsou ze své podstaty velmi spontánní událostí, proto může určité množství nepředvídatelných okolností celou situaci ještě vylepšit.

Podívejte se na předpověď počasí

K pikniku je potřeba pěkné počasí. Pokud připravujete piknik ve své zahradě, kde se můžete vždycky schovat pod střechou, na počasí tolik nezáleží. Ale máte-li v plánu připravit piknik někde v divočině, může celou atmosféru zkazit déšť.

Nádherné slunečné počasí, příjemně hřejivé teploty a jen troška větru – to jsou skvělé podmínky pro piknik. Ale to ještě neznamená, že si nemůžete připravit piknik, když je mlhavo – záleží na společnosti, ne na počasí!  

Najděte skvělé místo na piknik

Když si zorganizujete piknik doma, už jste na onu velkou událost pravděpodobně připraveni. Budete-li mít piknik na místě k tomu určeném, nebudete asi potřebovat žádné další vybavení. Ale když si připravíte piknik v přírodě, měli byste se zamyslet nad tím, co budete potřebovat.

Zjistěte, jestli je zem dostatečně suchá, abyste se mohli posadit. Když ne, budete si s sebou muset vzít deku nebo několik skládacích židlí. To platí také v případě, že máte starší hosty, protože pro ně by bylo asi těžší sedět na nepohodlné zemi.

Nezapomeňte ani na nádobí a příbory, které budete potřebovat. Jestliže se tím nechcete moc zabývat, bude stačit papírové nádobí. Po použití ho můžete snadno vyhodit.

Práci si rozdělte

Pikniky by měly být zábavné a příjemné – a neměly by pořadateli přinášet trápení. Rozdělte práci mezi všechny účastníky. Jeden může mít na starosti salát, další přípravu masa, a někdo další se může postarat o grilování.

To samé platí i o vlastní přípravě. Jeden člověk může přinést skládací židle, další gril a ostatní ať si vezmou na starosti sportovní výbavu. Když se každý účastník bude snažit, nikdo se nevyčerpá a piknik si užijí všichni.

Lahodné potraviny pro váš piknik

I když nejvíc záleží na společnosti, lahodné potraviny jsou stejně důležitou součástí každého pikniku. Když jste ve své zahradě nebo na místě obvyklém pro pikniky, můžete si něco ugrilovat, ale když jste uprostřed divočiny, budete se asi muset spokojit se svačinou, kterou si s sebou přinesete.

Grilování

Grilované maso je klasikou, která prostě ke každému pikniku patří. Pokud možno, připravte si opravdový gril, který jídlu dodá opravdovou, dobře známou chuť. Můžete připravit párky, steaky, další kousky masa nebo ryby či další mořské živočichy.

Nezapomeňte ani na přílohy; ke grilovaným potravinám se podává hořčice, kečup, majonéza nebo cibulka. Uspějete i s bochníkem chleba nebo s pita chlebem, který chutná mnoha lidem.

Zelenina na spoustu různých způsobů

Ti, kteří maso opravdu nemají rádi, ocení zeleninu připravenou na spoustu různých způsobů. Když máte gril, můžete zeleninu nakrájet na plátky a ugrilovat je – bude pak opravdu lahodná.

Když připravujete piknik v přírodě, kde gril nemáte, můžete zeleninu připravit doma a nakrájet ji na kousky, a pak si křupavé kousky zeleniny vychutnat v přírodě. Zelené pole a čerstvý vzduch dodají i té nejobyčejnější zelenině speciální chuť!

Sendviče a jednohubky

Sendviče a jednohubky se také skvěle hodí na piknik v přírodě – hlavně když se vydáte někam na cestu. Připravte různé druhy sendvičů a nevybírejte jen tradiční náplně a posypky.

Pokud chcete, aby byla atmosféra rádně pikniková, nepřipravujte sendviče doma, ale jednoduše vyrovnejte všechny přísady na trávu, a ať si každý člověk připraví svůj vlastní sendvič. Jen si dejte pozor, abyste nepřilákali hmyz a brouky – ti na pikniku moc vítaní nejsou!  

Nejzábavnější činnosti pro váš piknik

Piknik rozhodně neznamená jen sezení a konzumaci jídla, ale nabízí i příležitost strávit trochu času na čerstvém vzduchu a v přírodě. Sportovní činnosti představují skvělý způsob, jak obohatit vaše dny, spálit kalorie, které jste získali z lahodného jídla, a vrátit se domů zcela vyčerpaní, ale jako znovuzrození.

Míčové hry

Míčové hry jsou skvělou volbou pro všechny generace. Můžete si zahrát volejbal nebo fotbal, můžete připravit turnaj – jsou-li vaše schopnosti ale omezené, můžete začít s jednoduchou hrou, kterou si pamatujete z dětství.

Létající talíř

Házet si létajícím talířem se dá ve většině měst jen těžko – nikdy nevíte, kde skončí. Využijte volného prostoru v přírodě a užijte si tuto zábavnou hru! Základy brzy pochopíte a létající talíř snadno skončí v cíli, který si stanovíte.

Na schovávanou

Hra na schovávanou rozhodně pobaví všechny generace. Tahle hra je opravdu zábavná a pěkně vás rozehřeje. Zjistěte, kdo se dokáže nejlépe schovat – a kdo dokáže nejlépe hledat!