V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Devět tajemství dobře oblečeného muže

Chtěli byste znát jeho tajemství? Vypadá jako chlápek z titulní stránky časopisu a nikdo mu nemůže odolat. Toto jsou znamení, která vám říkají, že ví, jak se oblékat… 

Chtěli byste znát jeho tajemství? Vypadá jako chlápek z titulní stránky časopisu a nikdo mu nemůže odolat. Toto jsou znamení, která vám říkají, že ví, jak se oblékat… 

1. Vyleštěné boty

Sešlapané a špinavé boty zkazí vzhled i toho nejkrásnějšího oblečení. Je to snadné – díky zářivým botám budete vypadat lépe, i když máte zcela průměrné oblečení. Kartáčujte a čistěte své boty alespoň jednou týdně, jelikož obuv je doslova obrazem vás samých.

2. Účes

Pokud budete s ostříháním čekat příliš dlouho, nebo když budete používat příliš mnoho gelu na vlasy, může se váš uhlazený zjev změnit v… uf, vzhled někoho, kdo nezná správnou míru. Navštěvujte holiče každé tři až čtyři týdny a používejte jen malé množství prostředků péče o vlasy.

3. Vše na míru

Bez ohledu na to, co máte ve skříni: nejlepší značky, dokonalé materiály – to vše znamená velmi málo, pokud vám vaše oblečení nesedí. Existuje jen jeden způsob, jak to zjistit – než si cokoliv koupíte, musíte si to vždycky vyzkoušet!

4. Dokonalá kombinace barev

Nezapomeňte, že barvy musí ladit. Nikdy nevolte kombinace stejných barev. Buďte odvážní a kombinujte kontrastní barvy na těch nejneobvyklejších místech – na příklad – růžové ponožky s nejvytříbenějším oblekem.

5. Podceňovaná elegance

Nemusíte nosit manžety nebo košile Ed Hardy a hodinky Tag Heuer, jen aby si vás někdo všimnul. Ale neznamená to ani, že byste měli dokonale ladit s nábytkem v kanceláři. Nejlepší kompromis? Vezměte si na sebe jeden kousek (oděv nebo šperky), který o vás něco řekne (může to být cokoliv od saka až po náramek), a vše ostatní bude hrát jen menší role. Konec konců by váš oděv měl vyjadřovat důvěru a ne být stavěn na odiv. 

6. Dotek minulosti

Pokud nemáte to štěstí, že byste mohli používat nějaký kousek s dotekem minulosti, který patřil vašemu otci nebo dokonce dědečkovi, vydejte se do obchodu se zbožím z druhé ruky, kde můžete najít nádherné hodinky, kabát, sako nebo něco podobného, co bude mít střih v souladu s pravidly starých návrhářských škol. Takové kousky se těžko hledají, ale když už je najdete, nikdy se jich nebudete chtít vzdát.

7. Dokonalá vůně

Muž potřebuje maximálně dvě vůně. Jednu lehčí pro každodenní použití a do teplého počasí a druhou poněkud silnější, která se hodí na večer a do nižších teplot, které intenzitu vůně mírně snižují. Při správném užití (trošku za uši a na zápěstí) se vůně stanou vaší součástí – ne naopak.

8. Dobrý zrak

Pokud se nechystáte podstoupit oční operaci a neradi nosíte kontaktní čočky, pak jsou vaší jedinou možností staré dobré brýle. Co se brýlí týká, řiďte se následujícím pravidlem: čím odvážnější budete, tím lépe uspějete. Samozřejmě, že vám brýle musí sedět. Někdy musí lidé vyzkoušet až třicet různých párů, než najdou ty správné. V každém případě zvolte takové, které budou svým moderním designem a odvážným tvarem něco vyjadřovat.

9. Sebeúcta

Tímto jedním slovem je řečeno vše. Vše ostatní je bezvýznamné, pokud ve vašem kroku není ani náznak hrdosti