V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Co potřebujete pro nezapomenutelný piknik

Sezóna pikniků a grilování je v plném proudu a následující dny se prostě nemohou obejít bez správné společnosti přátel a pikniků. Dobré jídlo, pití a teplé počasí vytvářejí nezapomenutelná odpoledne, která se často protáhnou až do nočních hodin. Už se jich nemůžete dočkat? Protože od loňských pikniků už utekl cel&y

Sezóna pikniků a grilování je v plném proudu a následující dny se prostě nemohou obejít bez správné společnosti přátel a pikniků. Dobré jídlo, pití a teplé počasí vytvářejí nezapomenutelná odpoledne, která se často protáhnou až do nočních hodin. Už se jich nemůžete dočkat? Protože od loňských pikniků už utekl celý rok, mohou vám následující rady pomoci osvěžit vaši paměť.

Co by se mělo objevit v piknikovém koši?

Když chystáme takovouto hostinu, většinou nemíváme potřebný prostor či oheň, na kterém bychom mohli připravit pečená jídla. Co bychom tedy měli vložit do piknikového koše? Samozřejmě, že jídlo, které už je hotové.

Neobejdete se bez chladící tašky

Seznam pokrmů na piknik musí obsahovat různé sendviče nebo přísady na sendviče všech možných druhů. Dejte si pozor na to, jak potraviny zabalíte, a jak dlouho budou muset vydržet venku: salámy, sýry, majonéza a vejce nezůstanou příliš dlouho čerstvé. Při teplotách vyšších než čtyři stupně Celsia se začínají tvořit na povrchu bakterie, proto je skvělé takovéto pokrmy zabalit do chladících tašek.

Navíc se chladící taška skvěle hodí i na saláty, nakrájenou zeleninu a ovoce. Nejlepší je zabalit všechno do vzduchotěsných plastových misek, ve kterých zůstanou potraviny pěkné i na pohled. 

Abyste si mohli vychutnat piknik v klidu, je nejjednodušší připravit všechno už doma

Umyjte zeleninu a nakrájejte, to samé udělejte i s ovocem. Nejlepším nápojem na pikniky je voda. Pokud nemůžete odolat džusům a alkoholu, řádně je zabalte. Chladící taška se také skvěle hodí na plastové příbory, talíře a ubrousky.

Chraňte se

S klíšťaty a jiným hmyzem se asi moc kamarádit nechcete, proto byste měli před odjezdem na piknik použít potřebnou ochranu. Pak už vám stačí jen míč, pálky nebo další hry, které si s sebou můžete vzít. A samozřejmě i vhodný cíl cesty.

Grilování

Při přípravě grilování si ze všeho nejdříve musíte dát dobrý pozor na to, jak připravíte oheň. Nejlepší je tuto práci přenechat zkušenému „pyromanovi“.

Při přípravě grilování se velmi často soustředíme hlavně na maso. Pak se toho vždycky sejde příliš moc a vše je pomíchané. Zaměřte se na ten druh jídla, který bude při vašem grilování převládat.

·         Grilování v České republice se soustředuje spíše na různé druhy klobás a párků, nezřídkakdy se setkáváme také s plátky kuřecího a vepřového nebo s různými variantami špízů podávané nejčastěji s chlebem.

·         Pokud se rozhodnete pro středomořský styl, potřebujete ryby a typické koření (rozmarýn, tymián a oregano) a pečené nové brambory. Přidejte rajčatový nebo okurkový salát a grilovanou cuketu nebo lilek.

Nápoje

Grilované jídlo je téměř vždy opravdu kořeněné a slané, proto si musíte dát pozor, abyste pili dostatečné množství vody. Pokud se rozhodnete uhasit žízeň alkoholem, dejte si pozor, protože ten zabraňuje vyměšování hormonu, který má na starosti vylučování vody z těla. Ani sladké nápoje nejsou tím nejlepším nápadem, hlavně kvůli prázdným kaloriím, které se s nimi dostávají do vašeho těla.

Zákusky

Vždycky se najde prostor na zákusky. Můžete je přizpůsobit jídlu, které konzumujete.

·         K české kuchyni se hodí bublaniny, piškotové nebo plněné buchty(jsou celkem trvanlivé, ale i dost syté).

·         Za horkých dnů je dokonalým zákuskem zmrzlina s různými druhy měkkého ovoce, ze kterého můžete připravit i velmi osvěžující a oblíbené alkoholické bowle.

·         Pokud se vydáte na piknik, je nejlepší si s sebou vzít sušenky (bez čokolády) nebo různé druhy suchého pečiva.

·         Skvělým zákuskem kdekoliv a kdykoliv je čerstvé ovoce; výběr se každým měsícem zlepšuje.