V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Chemický peeling

Účinnost chemického peelingu

Chemický peeling je jednou z nejúčinnějších metod jak z hlediska časové náročnosti, tak z finančního hlediska ...

Peeling používaný pod lékařským dohledem používá stejné složky jako výrobky, které si kupujeme v drogerii – ale v mnohem vyšší koncentraci. Například: obsahuje 20–30 % kyseliny salicylové, zatímco výrobek v drogerii obsahuje 0,5– 2 %.

Peeling se speciálními chemickými složkami zaručí, že se mladé a pružnější buňky dostanou opět na povrch pokožky. Díky tomu se zesvětlí tón pokožky a vylepší se její tkáň.

Peeling také pomáhá zlepšit problémy, které se objevují na pokožce: urychlená regenerace pokožky zesvětluje část s hyperpigmentací a často i velmi účinně odstraňuje nečistotu z pórů a léčí akné.

Chemický peeling nemůže provádět každý

I přesto, že se jedná pouze o estetickou záležitost, chemický peeling může způsobit vážné problémy, pokud jej neprovede řádně vyškolená osoba. Je velmi důležité, aby proceduru prováděl zkušený dermatolog. Toto je obzvláště důležité v případě, že máte tmavší pokožku. Ta vyžaduje nižší koncentraci kyseliny salicylové; jinak může dojít ke zvýšené, a dokonce i nevyrovnané hyperpigmentaci.

Při chemickém peelingu je třeba 3 až 5 zákroků podle stavu vaší pokožky. Po proceduře se nemusíte dlouho zotavovat. Může dojít k výskytu zarudnutí, ale to časem zmizí. Po nějakou dobu se budete muset vyhýbat slunci, protože to dráždí už tak citlivou, novou a jemnou pokožku.

Jemný peeling pro domácí použití

Svou pokožku můžete omladit i doma. Podívejte se v drogerii, jaké druhy peelingu nabízí – požádejte o pomoc prodavačky. Tyto peelingy nejsou tak silné jako peelingy profesionální, ale i přesto vám dostatečně obnoví pokožku.

Kromě toho výborně fungují i na dlaních a krku! Tyto části těla jsou vystaveny slunci stejně jako váš obličej. Těmto částem těla většinou nevěnujeme příliš velkou pozornost a neprávem na ně zapomínáme.