V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Blondýny v minulosti a nyní

Přírodní blondýny tak do dvou století vymřou. Důvodem k tomu jsou geny a to, jak fungují. Tmavší barva vlasů je dominantním rysem, takže každý rok je méně a méně přírodních blondýnek.  Podívejme se na to, proč jsou blondýny tak oblíbené, a proč tak neodolatelně přitahují muže.

Co řekne přírodní blondýna falešné blondýně? „Jsem hloupější než ty!“ Přírodní blondýny tak do dvou století vymřou. Důvodem k tomu jsou geny a to, jak fungují. Tmavší barva vlasů je dominantním rysem, takže každý rok je méně a méně přírodních blondýnek. V roce 2211 budou po světě chodit jen peroxidové blondýnky a vtip o přírodní a falešné blondýně bude dávno zapomenut. Podívejme se na to, proč jsou blondýny tak oblíbené, a proč tak neodolatelně přitahují muže.

Jaké jsou?

Přírodní blondýny mají asi 140.000 vlasů, což je o 30.000 vlasů více než brunety a o 50.000 vlasů více než zrzky. Navíc mají ještě spoustu dalších výhod, včetně vyšší hladiny estrogenu, kterou muži dokážou vycítit, a blondýny pak díky tomu vnímají jako více plodné, takže jsou k nim okamžitě přitahováni. Blond vlasy mohou dále být znakem ženina mladého věku, protože po porodu tmavnou. Přírodní blondýny také mívají světlé ochlupení.

Dějiny blond vlasů…

I ve starověkém Řecku byly světlé vlasy něčím, co bylo přisuzováno bohyním, na příklad bohyně lásky Afrodita je často znázorňována s blond vlasy. Řecké nadšení pro blond vlasy, stejně jako většina dalších věcí, bylo později převzato Římany, kteří ostříhávali blond vlasy svých poražených nepřátel, aby si z nich udělali paruky, které si uchovávali jako unikátní trofeje. Poražení nepřátelé představovali jen jeden z mnoha způsobů, jak Římané získávali své blond vlasy. Bohatí a důležití muži si je nechávali posypat zlatým práškem, nebo si nechávali zaplést do vlasů zlaté nitky. Zbytek římské společnosti, který si nemohl dovolit tak drahý způsob zesvětlování vlasů, pravidelně vystavoval své vlasy slunci a myl si je v heřmánkovém čaji. Je zajímavé, že spousta žen, které si nechtějí ničit vlasy peroxidem, ještě stále používá výtažky z citronu a heřmánku, a s jejich pomocí si přirozeně zesvětlují vlasy.

Teorie vývoje

Psychologové Allan S. Miller a Satoshi Kanazawa, kteří jsou zastánci této vývojové teorie v psychologii, tvrdí, že obliba blond žen není jen stereotypem, ale vědecky ověřenou pravdou. Skutečnost, že ženy se chtějí co nejvíce podobat panence Barbie s mírami 90-60-90, je vlastně přímou reakcí na touhy a potřeby mužů. Muž instinktivně rychleji reaguje na mladou, vitální ženu, protože bude pravděpodobně zdravější, než žena starší. Jedním ze zřejmých znaků zdraví jsou samozřejmě lesklé vlasy, a kdo má lesklejší vlasy než blondýnka? Pokud vlasy nejsou jen světlé, ale také dlouhé, je to znamením ženy, která je zdravá a vhodná k páření, a jako taková bude schopná porodit mužovy potomky.  

Konspirační teorie

Další zajímavá teorie je konspirační teorie, která říká, že blondýny vedou důmyslnou multimediální kampaň, aby přesvědčily svět, že blondýny jsou hloupé, a že všechny vtipy o blondýnkách si dokonce vymyslely samy blondýny! Proto tedy nejsou blondýny ty hloupé a naivní, ale jsou to ti, kteří tomu věří. Tato konspirační teorie tvrdí, že jim to umožnilo snadněji pracovat v jejich prospěch, a dosáhnout těch nejvyšších cílů při minimálním množství práce.

Proto se neočekává, že blondýny toho budou o čemkoliv mnoho vědět, nebo že budou velmi inteligentní, a proto je lidé také většinou nechávají na pokoji. Díky tomuto nízkému očekávání mohou totiž rychle a snadno ohromit ostatní. To je přesně ta strategie, kterou blondýny používají k dosažení svých cílů, ať už je jejich cílem bohatý manžel nebo úspěšná kariéra.

 

Zajímavá fakta

 

  • Na Kalifornské univerzitě byl proveden výzkum, ve kterém se porovnávalo chování blondýnek a brunetek. Výsledky ukazují, že blondýny jsou agresivnější, protože jsou zvyklé na větší množství pozornosti, a na to, že vždy dostanou vše, co chtějí, bez ohledu na překážky.
  • I přesto, že blondýny jsou agresivnější, brunety se mnohem spíše dostanou do rvačky, protože blondýny si nechtějí poničit líčení nebo oblečení.
  • Tento průzkum dále ukazuje, že lidé se chovají k blondýnám lépe, že ostatní jsou k nim milejší, což se může také pojit s výše uvedenou konspirační teorií.

Zdá se, že ženy nejsou jediné, kdo sní o princi z pohádky; i muži hledají svou Zlatovlásku. Když byli muži požádáni, aby ohodnotili přitažlivost žen, blondýnky dosáhly výrazně vyššího hodnocení než brunetky, obzvlášť pak ty s dlouhými vlasy.