V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

8 novoročních předsevzetí – letos trochu jinak!

Každý to známe, nový rok, nový start. Ke stanovení životních cílů je to naprosto ideální příležitost. O to více nás pak ale bude mrzet jejich nedodržování. Letos na to zkuste jít jinak a stanovte si opravdu důležité cíle, které vám mohou pozitivně ovlivnit kvalitu života.

Shodím všechna přebytečná kila, přestanu kouřit, najdu si více času na kamarády a rodinu – asi tak nějak vypadají novoroční předsevzetí většiny populace. Ale neunavuje vás to už, slibovat sami sobě ty stejné věci pořád dokola? Je třeba si nalít čistého vína - kdyby byly pro vás tato předsevzetí opravdu důležitá, určitě byste jich už dosáhli. Nebylo by lepší stanovit si novoroční předsevzetí, které skutečně změní váš život?

#1: Začnu meditovat

Meditace je úžasná věc, která vám pomůže koncentrovat  mysl, relaxovat, zbavit se stresu a zlepšit kvalitu svého života. Proč jí nedat šanci? Není snadné začít, ale jakmile se dostanete do fáze souznění těla a mysli, ucítíte hmatatelnou změnu v tom, jak berete události, které vám život přináší. To určitě stojí za zkoušku.

# 2: Každý den se naučím něco nového

Člověk se učí celý život. I po tom, co se stanete například študovanými inženýry, neměli byste získat pocit, že již máte veškerou moudrost světa, ale naopak je třeba stále udržovat mysl v pozornosti. Paměť se musí trénovat, neboť má tendenci zakrnět.  Zkuste se každý den naučit něco nového! Nevíte jak začít? Využijte toho, že máte k dispozici celý internet, kde najdete spoustu informací z oborů, které by vás mohly zajímat. Pro začátek zkuste třeba stránky Wikipedie.

# 3: Najdu si svého koníčka

Trávit svůj volný čas způsobem, který vás baví, je ten nejlepší způsob, jak zaměstnat svou mysl něčím jiným, než prací či domácností. Může to být cokoliv, hra na housle, sbírání známek, cvičení, tanec, či péče o domácího mazlíčka. To, že budete dělat něco jen a jen pro sebe, vás naplní pocitem štěstí a váš život nabere další smysl.

# 4: Dopřeju si více pohybu

Pohyb je pro člověka zdravý, to všichni moc dobře víme. Ale na druhou stranu je člověk od přírody líný tvor. Vyzrajte na tento fakt tím, že začnete provozovat nějakou nenásilnou sportovní aktivitu,  která vás bude bavit a při které vlastně vůbec nebudete mít pocit, že sportujete! Například můžete vzít své kamarády na procházku do přírody místo do baru, chodit do práce pěšky místo jízdy autem a redukovat tak stres v ranní dopravní zácpě. Nebo si můžete dopřát častěji milostné aktivity – to je přece také pohyb!

# 5: Každý den věnuji hodinu k dosažení svých snů

Jak jste si sami sebe představovali, když jste vyrůstali? Dosáhli jste všeho, o čem jste snili? Pravděpodobně ne, ale to je v pořádku, stále máte ještě čas. Navíc, kdybyste dosáhli všeho, o čem jste snili, přestanete na sobě pracovat. Důležité je si uvědomit, že pokud na sobě přestanete pracovat, nikdy svých cílů nedosáhnete. Vykročte správným směrem a začněte si plnit své sny!

# 6: Budu trávit více času v přírodě

To opět zavání nějakým cvičením, že? Ne, nebojte si, vůbec to tak být nemusí. Jistě, můžete trávit svůj čas v přírodě běháním, ale můžete také jen rozjímat nad krásami přírody na procházce, či jen tak sedět v parku na lavičce a číst knihu, nebo vychutnávat šálek kávy s přáteli na terase. Nebo jednoduše otevřete okno svého bytu a zhluboka se nadýchejte čerstvého vzduchu.

# 7: Budu lépe organizovat svůj čas

Máte stále pocit, že nestíháte? Existuje tolik věcí, které byste chtěli dělat, ale prostě vám na ně nezbývá čas? Buďme upřímní - kolik času promarníte koukáním na televizi nebo brouzdáním na  internetu? A kolik času promarníte, protože si neorganizujete čas? Pokud se naučíte plánovat svůj čas efektivněji, najednou budete mít čas ve svých rukou a zbyde vám na věci, které skutečně chcete dělat.

# 8: Budu cestovat

Cestování rozšiřuje obzory a umožňuje osobní růst, navíc se můžete cítit trochu jako objevitel při prozkoumávání nových míst a kultur a kdo ví, možná najdete své nové já! Takže i tímto směrem byste mohli investovat svůj čas a peníze v tomto roce. Jistě, můžete být naprosto spokojeni s prázdninami v přímořském resortu, kam jezdíte již od 6. narozenin, ale čas od času není na škodu vyzkoušet něco nového.