V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

5 lží, které ubližují vztahu

Koupila sis už zase nové boty? Opravdu nutně potřebuješ nové sluneční brýle? Opravdu jste zašli jen na jednu sklenku? Když odpovídáme na takovéto otázky, většinou zalžeme, protože máme pocit, že to našemu vztahu neublíží.

Samozřejmě je to otázka nevinných lží, které neříkáme proto, abychom někomu ublížili, ale raději, abychom udělali něco dobrého.

Podívejme se na pět nejčastějších lží, které mohou opravdu ohrozit váš vztah:

  • Vašeho partnera nepovýší v práci a vy mu řeknete: „Tolik by sis to zasloužil!“ Váš partner je jistě naštvaný a vy se ho pokoušíte uklidnit, ale bohužel tohle není ten správný způsob! Potřebuje vaši útěchu a podporu, ale nepotřebuje, abyste hodnotila jeho práci!

 

  • Vašemu partnerovi se zdá, že flirtujete se svým kolegou, a vy mu řeknete: „Nebuď přece směšný!“ Váš partner náhodou zahlédl, jak se na svého kolegu díváte, a protože se mu to nelíbilo, zeptal se vás na to. Vy víte, že má pravdu, ale protože také víte, že to nic neznamená, ani o tom nemluvíte. Pokud se o tom váš partner zmínil, znamená to, že žárlí a je si nejistý. Tím, že odmítáte jeho obavy, odmítáte i jeho pocity a zastíráte ty své. To může vztahu velmi škodit.

 

  • „Ano, ano, anooo, miláčku!“ Předstírání orgasmu! Váš sex se nezlepší a vy nebudete spokojená, pokud se váš partner nedozví, zda vás uspokojuje nebo ne!

 

  • „Jasně, že ráda trávím svátky s tvojí rodinou!“ Pokud doufáte, že strávíte svátky jen spolu, řekněte to jasně!! Pokud se rozhodne, že budete trávit svátky s jeho rodinou a vám to nevyhovuje, řekněte to, i kdyby to mělo způsobit konflikt! Nedržte to uvnitř sebe, protože to z dlouhodobého hlediska škodí vašemu vztahu!

 

  • „Nic se nestalo. Proč se ptáš?!“ Pokud vás něco trápí, a není to on, řekněte mu to. Neříkejte „nic, proč“ jednoduše proto, že se vám nechce zacházet do podrobností!