V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Zbavte svůj domov negativní energie pomocí 10 úžasných vůní

Už jste někdy potkali ženu či muže, kteří voněli tak pěkně, že vás ta vůně uplně omámila a hned se vám začali líbit více? Je to proto, že vůně mají velkou sílu, dokáží ovlivnit naše podvědomí, naladit se na určitou atmosféru a dokonce zaplnit váš domov pozitivní energií.

Je známo, že vůně nám dokážou pořádně zamotat hlavu. Dovedou nás rozveselit i odradit. Proč je nevyužít, co to jde a proměnit svůj domov ve voňavou oázu klidu a pozitivní energie? Zde je přehled 10 top voňavých rostlinek a jejich benefitů.

A jak různé bylinky, rostlinky a vonná dřeva využít k provonění interiéru? Jednak seženete speciální domácí vonné spreje, esence a tyčinky s těmito aromaty, ale můžete je k tomuto účelu využít i usušené ve své přírodní formě. Jednoduše je umístíte do látkového pytlíku či je můžete pálit - bylinky svázané do svazečků či špalíky aromatických dřev zapálíte a necháte kouřit na odolné a odizolované misce. V tomto případě je potřeba však být velmi opatrní a pravidelně větrat. Zajímá vás, jak různé vonné ingredience mohou pozitivním způsobem ovlivnit váš život? 

1. Rozmarýn

Dámy, zpozorněte. Nejen že je rozmarýn považován za afrodiziakum, ale má údajně i omlazující účinky. To stojí za zkoušku, že? Říká se také, že činí nové kapitoly ve vašem životě mnohem schůdnějšími. Pokud tedy začínáte nový vztah, práci či spíte v novém bytě, zažehněte rozmarýn.

2. Šalvěj

Cítili jste někdy, jak voní šalvěj? Pokud ano, možná se vám tato vůně nezdá jako ta nejpříjemnější pro provonění interiéru. Šalvěj má však přirozeně hojivé schopnosti a pokud chete očistit svůj domov od nemocí či bakterií, šalvěj je jistě neocenitelná. I proto je častou přísadou domácích interiérových vůní.

3. Cedr

Cedrové dřevo se coby vonná přísada používá již odpradávna a je velmi vzácná. Cedr je známý svou typicky sladkou balzámově teplou a velmi příjemnou vůní. Odstraňuje stres a zahání špatnou energii zanechanou starými vzpomínkami, chybami či lidmi, kteří dříve obývali dotyčné místnosti. Kouř spalovaného cedru také odpuzuje hmyz.

4. Kadidlo

Kadidlo (pryskyřice stromu Boswellia) bylo vždy nejdůležitější i nejpoužívanější vykuřovadlo. I když je tato vůně, kterou můžeme znát především z kostelů, velmi specifická a nesedí každému, působí pozitivně na fyzično i psychiku, zlepšuje celkovou atmosféru, zmírňuje stres a je výborná, pokud se potřebujeme soustředit, zklidnit či meditovat.

5. Levandule

Levandule je velmi univerzální vůně, která je příjemná většině lidem. Má pozitivní účinky na spánek, navozuje pocit štěstí a používá se i k léčení deprese a úzkosti. Rozhodně stojí za to pytlíček se sušenou levandulí pod polštář či do prádla umístit.

6. Okvětní lístky růží

Chcete doma trošku rozdmýchat pohasínající vášeň? Potom je čas zapálit pár okvětních plátků růží! Říká se, že vůně sušených růži přitahuje lásku, nehledě na to, že vizuálně vytváří romantické prostředí. Nezapomeňte si však nařídit budík, pokud vstáváte ráno do práce :).

7. Jalovec

Jalovec má velmi příjemnou, jemně dřevitou vůni. Věřilo se, že dokáže zahánět nemoci i nejrůznější nestvůry, proto se také používal při meditacích, modlitbách či rituálech. Povzbuzuje mysl i tělo, dodává životní sílu a energii. Pokud má vaše drahá polovička podezřele špatnou náladu, jako když ho najdete!

8. Pelyněk

Jste velcí snílci? Opravdu příjemnou atmosféru si před spaním naladíte právě hořícími sušenými listy pelyňku, jelikož přirozeně stimuluje sny. Jen ho nezapomeňte uhasit, než skutečně usnete...

9. Bazalka

Slyšíte ve vašem domě často divné a nevysvětlitelné zvuky? Máte podezření, že vaše obydlí okupuje zlý duch? Můžete si pozvat exorcistu, nebo…zapalte doma bazalku, která odhání zlé energie. (Bohužel, na otravné členy rodiny nefunguje – vyzkoušeno.)

10. Bergamot

Očekáváme, že po přečtení tohoto článku bude ve všech domácnostech hořet bergamot. Proč? Spalování bergamotu totiž přináší prosperitu a přitahuje bohatství! Nevíme jistě, odkud by všechny ty neočekávané peníze měly jít, ale radši si promyslete, kam je investujete, co kdyby náhodou!