tooltip after the triger
tooltip after the triger

Máte nějaké otázky, nebo jen chcete provést objednávku? Klikněte na tlačítko níže a my Vám zavoláme.Naši operátoři jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy týkající se produktů a akcí, které vás zajímají. Prosím, klikněte na tlačítko níže a my Vám zavoláme.

 Zavolejte mi!
x
DormeoKlikněte a zavoláme vám

Pro objednávku a další informace volejte:272 188 443
Hledej

Pro objednávku a další informace volejte:

272 188 443

Nákupní rádce: Rošty
Registrace Dormeo novinek!
Paraksties uz Dormeo e-žurnālu
Zdarma vám budeme posílat e-maily s novinkami a zajímavými články o zdravém spánku, hubnutí, kráse a partnerském životě!
Odeslat
Vaše data jsou u nás na 100% v bezpečí!

Jak vybrat vhodný postelový rošt?

Jak vybrat vhodný postelový rošt?

Kvalitní postelový rošt je nezbytný pro správnou polohu těla během spánku, odpařování vlhkosti, důkladnou ventilaci a dlouhou životnost matrace. Překližka ani drátěnka již dávno nesplňují současné standardy, protože neumožňují ani ventilaci ani správnou polohu těla

Nejvhodnější volbou je rošt z pružných lamel zasazených do dřevěného rámu, který lze nasadit na kteroukoli postel.

Proč jsou lamely nejlepší volbou?

Dřevěné lamely umožňují neustálou ventilaci matrace, odpařování vlhkosti a prodlužují její životnost. Současně podporují správnou polohu těla a poskytují oporu zádům. Lamelové rošty používejte s matracemi Dormeo!

Na trhu je široká nabídka postelových roštů. Tento návod vám pomůže vybrat ten nejvhodnější pro vás i vaše blízké.

Jaké jsou vlastnosti kvalitního postelového roštu?

Kvalitní lamelový rošt zajišťuje větší pohodlí, pružnost a ergonomickou polohu těla ve spánku.

 • Rošt musí dobře větrat a odvádět vlhkost. Tím se prodlužuje životnost matrace.
 • Je lepší, když je tvořený pružnými lamelami, jelikož ty umožňují rovnoměrné rozložení váhy a tím i zaujmutí správné polohy.
 • Ty nejkvalitnější rošty umožňují nastavení tvrdosti v oblasti beder či dokonce zdvižení spodní a horní části postele.

Před nákupem se zamyslete, co potřebujete pro vydatný spánek. Následující otázky vám pomohou při výběru:

 • Kolik je vám let? Čím starší jste, tím více opory potřebujete v oblasti beder.
 • Máte problémy s pohybovým aparátem? V takovém případě by pro vás byl vhodný rošt s nastavitelnou tvrdostí.
 • Natékají vám končetiny? Vyberte si rošt umožňující úpravu v nohou.
 • Rádi si v posteli čtete nebo snídáte? Vyberte si rošt s nastavitelným podhlavníkem. To samé platí pro imobilní pacienty.
 • Potřebujete speciálně nastavitelný rošt, který se přizpůsobí potřebám vašeho těla? Rozhodněte se pro rošt nastavitelný v horní i spodní části s množstvím příslušenství pro optimální ergonomické nastavení.
 • Chcete rošt převážet v malém autě? Vyberte si skládací variantu.

Dormeo nabízí širokou škálu klasických i speciálních postelových roštů, které vyhoví všem požadavkům. Všechny rošty jsou pružné, zasazené do dřevěného rámu, mají stejnou nosnost (120-130 kg, rozměry rámu 80-120 cm) a zajišťují neustálou ventilaci matrace. Na všechny rošty je dva roky záruka a mají certifikát LGA, který zaručuje, že při jejich výrobě byly použity ekologické materiály.

Pokud rošt nesplní vaše očekávání, můžete jej do 15 dnů od zakoupení vrátit a dostanete zpět peníze.

Lamelové rošty s nastavitelnou tvrdostí v oblasti beder

Všechny lamelové rošty Dormeo, kromě dvou výše uvedených, mají možnost nastavení tvrdosti v oblasti beder. Liší se počtem lamel vybavených speciálními pohyblivými pásky. Čím více pásků, tím je přesnější nastavení tuhosti. Když se pásky rozdělí, rošt je tvrdší a naopak.

Lamelové rošty se čtyřmi pohyblivými pásky

Lamelové rošty vybavené čtyřmi pohyblivými pásky jsou vhodné pro ty, kdo si (příležitostně) přejí nastavit větší tvrdost v oblasti beder:

 • Superflex se skládá z 28 pružných lamel spojených příčnou lištou. Čtyři lamely v bederní části mají pohyblivé pásky, pomocí nichž se nastavuje tvrdost. Je to základní model lamelového roštu s nastavitelnou tuhostí. Je oblíbený u mladých párů a pracujících.
 • Clip Flex je lamelový rošt složený z 28 lamel určený pro moderní způsob života. Kromě čtyř pohyblivých pásků v oblasti beder má i tři speciální části zaručující maximální adaptabilitu. Je zvláště oblíbený u sportovců a obecně aktivních lidí.
Lamelové rošty s pěti pohyblivými pásky

Lamelový rošt s pěti pohyblivými pásky umožňuje nastavení tuhosti níže směrem je kostrči. Je doporučován vysokým lidem, kterým čtyři nastavitelné lamely nestačí.

Compact flex je nový rošt s 28 pružnými lamelami a pěti pohyblivými pásky ve střední části. Zároveň má tři speciální části zajišťující maximální adaptabilitu. Je zvláště oblíbený u sportovců a obecně aktivních lidí.

Rozměry a výběr vhodného roštu

Lamelové rošty Dormeo jsou k dostání ve všech standardních i nestandardních rozměrech. Zde je třeba poznamenat, že skutečná velikost roštu se může lišit. Všechny rošty Dormeo jsou vyrobené podle rozměrů postelových rámů se sestupnou tolerancí tak, aby se daly snadno nasadit na stávající postel.

To znamená, že rošty jsou obvykle o 1 cm kratší na šířku (0,5 cm na každé straně) a o 4 cm na délku (2 cm na každé straně) v porovnání s aktuálně uvedenými rozměry.

Pro použití na dvojpostel (francouzskou) doporučujeme zakoupit dva lamelové rošty, protože jeden by nezaručil využití všech jeho výhod.

Všechny lamelové rošty Dormeo si můžete prohlédnout zde, kde najdete detailní popis všech našich produktů.

Dokonalý vzhled vaší ložnice doplní široký výběr našich přikrývek a potahů. A nepřehlédněte naše moderní povlečení, které uspokojí každého zákazníka.

Potřebujete nový polštář, ale nevíte, jaký vybrat? Zde najdete náš Návod, jak vybrat správný polštář. Návod, jak vybrat správnou matraci je vám k dispozici zde.

Pokud stále ještě máte pochybnosti, zavolejte na telefonní číslo 272 188 443, naši pracovníci vám rádi pomohou při výběru toho nejvhodnějšího produktu.